RZESZÓW. Przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie powstała jedyna w Rzeszowie bezpłatna szkoła rodzenia. Można zapisywać się już na zajęcia.
- Otwarcie Przyszpitalnej Szkoły Rodzenia to kolejny krok w kierunku kompleksowej opieki nad kobietami w ciąży i całymi rodzinami, powiedział Wojciech Zawalski, p.o. dyrektora USK w Rzeszowie. – Tylko w ostatnich kilku tygodniach dokonaliśmy niemożliwego – zapewniliśmy bezpłatny dostęp do Przyszpitalnej Szkoły Rodzenia w Rzeszowie, uruchomiliśmy program znieczuleń zewnątrzoponowych przy porodzie, intensywnie pracujemy nad kolejnymi projektami, które realnie wpłyną na komfort kobiet w ciąży, dodał dyrektor Zawalski.
Dzięki otwarciu placówki przy ul. Szopena, przyszli rodzice uzyskają bezpłatny dostęp do wiedzy, umiejętności i wsparcia ekspertów, które pomogą im przygotować się do porodu oraz pierwszych chwil życia z dzieckiem. Z programu mogą skorzystać wszystkie kobiety w ciąży i ich partnerzy.
Zajęcia w Przyszpitalnej Szkole Rodzenia będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Będą realizowane w formie wykładów i ćwiczeń, podczas których przyszli rodzice naucza się m.in. technik karmienia piersią oraz zapoznają się z akcesoriami laktacyjnymi.
Program kursu uwzględnia spotkania z doświadczonymi położnymi, które na co dzień pracują na oddziałach patologii ciąży, sali porodowej oraz oddziale noworodkowym.
– Naszym celem jest nie tylko zapewnienie profesjonalnej wiedzy, ale także wsparcie emocjonalne, które jest niezwykle ważne w tym szczególnym okresie życia, tłumaczy Marzena Kamińska, położna oddziałowa z Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa – Zachęcamy do wspólnej nauki, wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia. Zajęcia obejmują również spotkania z rehabilitantką uroginekologiczną oraz psychologiem, co stanowi dodatkowy atut w kompleksowym przygotowaniu przyszłych rodziców.
Zapisy do szkoły rodzenia przy USK
Wszystkie chętne Panie wraz z partnerami mogą zapisać się na zajęcia już od 25. tygodnia ciąży. Zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem 880-139-818 (w godzinach od 9:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku) lub drogą mailową: szkola.rodzenia@szpital.rzeszow.pl.
Zajęcia w Przyszpitalnej Szkole Rodzenia obejmują:
• wykłady z prezentacjami multimedialnymi;
• pokazy instruktażowe i ćwiczenia praktyczne;
• prezentacje technik karmienia piersią oraz akcesoriów związanych z laktacją;
• dyskusje i wymianę doświadczeń;
• zwiedzanie Oddziału Położniczo – Noworodkowego.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz