Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

W pięciu rzeszowskich żłobkach znajdziemy magiczny dywan

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Wykorzystanie narzędzi multimedialnych to dziś nieodłączny element procesu nauczania, a współczesne dzieci od najmłodszych lat mają styczność z nowoczesnymi technologiami. Także w żłobkach technologia i multimedia są czymś zupełnie naturalnym. Miejski Zespół Żłobków w Rzeszowie niedawno wyposażył pięć kolejnych placówek w magiczny dywan – interaktywny projektor przeznaczony do edukacji, rozrywki i rehabilitacji.

Rzeszowskie żłobki systematycznie poszerzają swoją ofertę dla najmłodszych mieszkańców, proponując zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi multimedialnych. Jednym z nich jest magiczny dywan, z którego od niedawna korzystają kolejne placówki, tj.: Żłobek nr 1 „Wesoły miś”, Żłobek nr 3 „Krzyś”, Żłobek nr 8 „Kajtek”, Żłobek nr 10 „Rumcajs” oraz Żłobek nr 11 „Słoneczko”.

„Jesteśmy miastem innowacyjnym, które chętnie wprowadza najnowsze rozwiązania we wszystkich dziedzinach życia. Dotyczy to również naszych najmłodszych dzieci, dlatego też chętnie skorzystaliśmy z pomysłu wprowadzenia w naszych żłobkach multimedialnego rozwiązania w postaci magicznego dywanu”  – powiedział prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

Montowane pod sufitem urządzenie składa się z komputera, interaktywnego projektora oraz czujnika ruchu, dzięki któremu wyświetlane na podłodze gry i quizy można obsługiwać za pomocą ruchów rąk i nóg. Innowacyjność tego rozwiązania polega na tym, że dostępne na platformie ćwiczenia, gry oraz zabawy nie tylko pomagają w nauce, ale dodatkowo skutecznie zachęcają do ruchu oraz pracy grupowej.
Reklama
„Uważam, że od najmłodszych lat dzieci powinny się zaznajamiać z interaktywnymi metodami, nawet jeśli to będą tylko zabawy. Takie „magiczne dywany” mamy w 8 miejskich żłobkach. Koszt ich montażu to ok. 100 tys. zł i w dużej części został sfinansowany z programu rządowego „Maluch”. W przyszłym roku oddajemy do użytku kolejne 2 nowe żłobki, które również będziemy wyposażać w innowacyjne rozwiązania” – dodaje prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

Magiczny dywan obecny jest już w ponad stu podkarpackich szkołach i przedszkolach. W całej Polsce stosuje go prawie 2 tysiące placówek edukacyjnych. Żłobki to kolejny obszar, w którym to interaktywne urządzenie sprawdza się jako nowoczesna pomoc w prowadzeniu zajęć.

„Magiczny Dywan wyposażony jest w pakiety gier dostosowane do wieku i potrzeb rozmaitych użytkowników. Nasze interaktywne aplikacje, zbieżne z obowiązującą podstawą programową służą do nauki czytania, języków obcych, a nawet kodowania. Dla najmłodszych dzieci, uczęszczających do żłobków czy przedszkoli przeznaczone są pakiety z serii FUN” – tłumaczy Wojciech Muliński, członek zarządu firmy Funtronic, która jest dystrybutorem magicznego dywanu.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

O polityce i biznesie w Jasionce

RZESZÓW. Ideą przyświecającą forum jest zbliżenie państw Bałkanów Zachodnich do Unii Europejskiej.

Rzeszów

Kanadyjczyk zamyka skład Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Nowy przyjmujący związał się z klubem rocznym kontraktem. 

Rzeszów

Mobilne laboratorium fizyczne przejedzie ulicami Rzeszowa

RZESZÓW. W mobilnym laboratorium będą się odbywały warsztatu dla dzieci i młodzieży.

Rzeszów

Bilety MPK będą droższe. Nowe ceny mogą wejść w życie już w sierpniu

RZESZÓW. Cena normalnego biletu jednoprzejazdowego ma wzrosnąć z 3 do 3,60 zł.

Rzeszów

Ukryli narkotyki w zbiorniku paliwa. Zatrzymano czterech mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W zbiornikach paliwa znaleziono substancje o nazwie 3 MMC.

Rzeszów

Stephane Antiga rozpoczyna z "wysokiego C". Pożegnał dziewięć zawodniczek

RZESZÓW. Klub pożegnał się z Helene Rousseaux, Mają Tokarską, Barbarą Zakościelną, Petyą Barakovą, Agatą Sawicką, Dorotą Medyńską, Agnieszką Rabką, Kingą Hatalą, Evą Yanevą

Rzeszów

Ruszył kolejny przetarg na projekt rozbudowy ronda Pobitno

RZESZÓW. Zgodnie z wytycznymi, dokumentacja powinna być gotowa 31 maja 2020 roku.

Rzeszów

Uniwersytecki Szpital Kliniczny miałby powstać w Świlczy. Całkowity koszt inwestycji może wynieść 900 mln zł

RZESZÓW. Wzorem dla placówki miałyby być podobne ośrodki stworzone w Szwecji i Australii.

Reklama