Rzeszów - Poniedziałek, 31.03.2025
Reklama

W CH Plaza Rzeszów zostanie rozdanych 200 kasków rowerowych

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. 200 kasków rowerowych zostanie rozdanych podczas finału akcji na rzecz bezpieczeństwa pt. „Nie kręcę bez kasku”. Akcję organizuje CH Plaza Rzeszów. W najbliższą sobotę 20 lipca 2019 r. podczas finału w atrium Centrum odbędzie się m.in. kurs pierwszej pomocy przedmedycznej oraz panel dyskusyjny na temat bezpieczeństwa w sportach rekreacyjnych. Start o godzinie 14:00.

Akcja „Nie kręcę bez kasku” ma na celu propagowanie bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wycieczek rowerowych. Głównym założeniem jest przekonanie rowerzystów, ale także rolkarzy do jazdy w kasku, który może uratować życie. Kampania „Nie kręcę bez kasku” rozpoczęła się jeszcze przed wakacjami. Wtedy CH Plaza Rzeszów ogłosiła konkurs na hasło promujące inicjatywę.

Wybrane zostały dwa hasła: „Nie kręcę bez kasku” autorstwa Marty Krygielewicz oraz „Niech kask będzie z Tobą” – Małgorzaty Janczak, które trafiły na billboardy wiszące w miejscach najczęściej odwiedzanych przez rzeszowskich rowerzystów i rolkarzy. Autorki najlepszych haseł promocyjnych w nagrodę otrzymały od CH Plaza Rzeszów zestawy ochraniaczy i kaski rowerowe.
Reklama
Akcja „Nie kręcę bez kasku” podsumowana zostanie w najbliższą sobotę 20 lipca 2019 r. W godzinach od 14:00 do 18:00 CH Plaza Rzeszów rozdawać będzie kaski rowerowe. Wystarczy w tym dniu zrobić zakupy za minimum 50 zł i wziąć udział w zabawie pt. „wykręć energię”. Zadaniem każdego uczestnika akcji będzie wykręcenie odpowiedniego poziomu energii na specjalnym rowerze. Do zdobycia są kaski rowerowe dla dzieci i dla dorosłych, a także światełka i odblaskowe gadżety.

Dodatkowo w czasie trwania #Kaskakcji w CH Plaza Rzeszów zorganizowane zostanie bezpłatne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konkursy z nagrodami. O godzinie 16 odbędzie się otwarty panel dyskusyjny pt. „bezpieczeństwo w sportach rekreacyjnych”. Wezmą w nim udział specjaliści z zakresu neurochirurgii, fizjoterapii, przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, a także organizatorzy zawodów rowerowych. Również od godziny 16:00 z atrium rzeszowskiej Plazy audycję na żywo nadawać będzie Polskie Radio Rzeszów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jest pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. „Dobra wiadomość tuż przed weekendem!! Dziś wydaliśmy pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, czyli jednego z najnowocześniejszych w kraju stadionów lekkoatletyczno-piłkarskich” – przekazał w mediach społecznościowych Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

Rzeszów

Uszkodził 17 samochodów na Nowym Mieście. Usłyszał 3 zarzuty

RZESZÓW. 3 zarzuty usłyszał 33-letni mieszkaniec Rzeszowa, który uszkodził 17 samochodów zaparkowanych na kilku parkingach na osiedlu Nowe Miasto. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Poranne wypadki w Rzeszowie i Głogowie Małopolskim. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Dziś rano na ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie doszło do potrącenia pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala. Z kolei w Głogowie Małopolskim zderzyły się ciężarowy man z samochodem osobowym. Kierujący osobówki został hospitalizowany....

Rzeszów

Na osiedlu Załęże powstaje nowy odcinek kanalizacji deszczowej

RZESZÓW. Blisko 750-metrów będzie miał nowy odcinek kanalizacji deszczowej, który budowany jest na osiedlu Załęże. Koszt tej inwestycji to ponad 2,3 mln zł.

Rzeszów

Obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży na terenie Rzeszowa [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W dniach 17 – 21 marca 2025 r. w Rzeszowie będzie prowadzona obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach.

Rzeszów

W Błażowej Dolnej znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

RZESZÓW. Podczas prac polowych prowadzonych na terenie miejscowości Błażowa Dolna w powiecie rzeszowskim, natrafiono na niewybuchy. Do czasu przyjazdu wojskowych saperów, miejsce ich znalezienia pilnują policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. 6 kwietnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się największy na Podkarpaciu Jarmark Wielkanocny. Na mieszkańców czeka sporo atrakcji, w tym m.in. kiermasz rękodzieła, występy artystyczne, pokaz kulinarny i prezentacja tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto bezpłatną szkołę rodzenia [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie powstała jedyna w Rzeszowie bezpłatna szkoła rodzenia. Można zapisywać się już na zajęcia.

Reklama