Rzeszów - Sobota, 01.03.2025
Reklama

Utrudnienia na al. Armii Krajowej. Tymczasowa organizacja ruchu do końca listopada 2025 r.

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od poniedziałuku 17 lutego 2025 r. na al. Armii Krajowej, w rejonie skrzyżowania z ul. Krzyżanowskiego obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. W związku z tym mogą tam występować utrudnienia.

Trwa budowa drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Wartość tej inwestycji to ponad 44 mln zł. Wykonawcą jest firma Eurovia.

Przyszła droga będzie miała 1,4 km długości i szerokość 7 metrów. Powstaną przy niej obustronne chodniki o szerokości 2 m. Częścią tego przedsięwzięcia będzie także budowa ścieżek rowerowych, oświetlenia oraz zatok autobusowych. W niektórych miejscach zamontowane zostaną ekrany akustyczne.

Ponadto w ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie nowej drogi z al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i al. prof. Adama Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych.

Nowa trasa ułatwi mieszkańcom osiedli Słocina i Zalesie dojazd do centrum miasta. Dzięki inwestycji z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.

Reklama

ZOBACZ NAJNOWSZE ZDJĘCIA Z REALIZACJI TEJ INWESTYCJI

W poniedziałek, 17 lutego 2025 r. firma budująca nową drogę, rozpocznie prace w rejonie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego. W związku z tym wprowadzona zostanie nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Na al. Armii Krajowej, w rejonie skrzyżowania, będą czasowo wyłączone pojedyncze pasy ruchu, co może spowodować utrudnienia w ruchu. Jak infotmuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, utrudnienia mogą potrwać do końca listopada br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Koreański Sacheon kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Póki co trwają rozmowy

RZESZÓW. Władze miasta podróż do Korei południowej planują na wiosnę.

Rzeszów

PKS Rzeszów przywróci pięć kursów, które wcześniej miały zostać zawieszone

RZESZÓW. PKS Rzeszów dogadał się z samorządami gmin i przywróci pięć linii, które miały być zawieszone od 1 grudnia.

Rzeszów

Miejska sieć ciepłownicza skorzysta z pomocy finansowej PGE Energia Ciepła

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła  z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rzeszowie zainwestuje 9,5 mln zł w rozwój ciepła sieciowego w Rzeszowie.

Rzeszów

„Walczymy w interesie mieszkańców”. Śmieciarki w formie protestu spowolnią ruch w Rzeszowie?

RZESZÓW. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że taki protest może odbyć się 9 grudnia br.

Rzeszów

Przetarg na obwodnice południową ma szansę ruszyć w przyszłym roku

RZESZÓW. Wczoraj dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska podpisał postanowienie uzgadniające warunki realizacji przedsięwzięcia.

Reklama