Rzeszów - Poniedziałek, 21.04.2025
Reklama

Trwa budowa Parku dla Seniora w Rzeszowie. Zakończenie prac w tym miesiącu [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstaje Park dla Seniora. Inwestycja ma być zakończona jeszcze w tym miesiącu. Jej wartość to ponad 500 tys. zł.
 

Park powstaje przy ul. Staszica, na terenie zieleńca znajdującego się w sąsiedztwie siedziby MPEC. Projekt przygotował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. W południowej części terenu znajdą się m.in. urządzenia do wykonywania lekkich, rozciągających ćwiczeń. Wzdłuż głównej alei powstaną trejaże z ławkami, obsadzone rabatami, zaprojektowane w sposób umożliwiający stworzenie zielonego dachu. Ustawiony zostanie także parklet, który połączy funkcję wypoczynkową oraz społeczną dzięki tzw. “biblioteczce miejskiej”. W centralnej części parku, wśród istniejącej zieleni, stworzone zostaną rabaty. Wokół drzew zamontowane będą ławki. Wybrane drzewa oraz grupy roślin będą podświetlane. W ramach zadania wymienione zostaną również kosze na śmieci oraz ławki.
 
Reklama
Park dla Seniora ma by gotowy jeszcze w tym miesiącu. Jak informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa „większość prac została już wykonana”. Wykonawca zamontował już m.in. pergole oraz elementy siłowni. Obecnie realizowane są prace przy alejkach, przygotowywane są również nasadzenia.
 
Inwestycje realizuje wybrana w przetargu firma Arko z Dzikowca. Jej wartość to ponad 500 tys. zł.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kobieta w głębokiej hipotermii leżała w zaroślach w rejonie ul. Podpromie. Trafiła do szpitala

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pomogli dziś dwóm bezdomnym kobietom, które z uwagi na wychłodzenie organizmu, wymagały pomocy medycznej. Jedna z nich była w stanie głębokiej hipotermii. Trafiła do szpitala.

Rzeszów

W parku miejskim na osiedlu Kmity powstała strefa relaksu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku Zdrowia na osiedlu Kmity zamontowane zostały nowe elementy wypoczynkowe, w tym m.in., hamaki, leżaki, biblioteczki plenerowe oraz miejsca do grillowania. Powstała tam strefa relaksu, którą mieszkańcy wybrali w ubiegłorocznej...

Rzeszów

Kolizja drogowa w Tyczynie. Sprawca miał ponad 2,6 promila i zakaz prowadzenia pojazdów

TYCZYN. 45-letni kierowca volkswagena najechał na audi. Okazało się, że mężczyzna był pijany i posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 45-latek odpowie karnie za swoje czyny.

Rzeszów

Zaawansowane prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka. - Budowa torów jest już zaawansowana. Prace zakończą się w przyszłym miesiącu – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Biedronka buduje nowy sklep w Rzeszowie. Otwarcie jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy budowie nowego sklepu marki Biedronka w Rzeszowie są już na zaawansowanym etapie. Klienci będą mogli zrobić w nim zakupy jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W czwartek, 21 listopada 2024 r. odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMy. Tym razem Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami osiedli: Pobitno, Wilkowyja i Załęże.

Reklama