Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

Dodano:

fot. Materiały Prasowe Podkarpackiego Centrum Innowacji
fot. Materiały Prasowe Podkarpackiego Centrum Innowacji
RZESZÓW. Specjaliści z Google Polska gościli w Podkarpackim Centrum Innowacji. 18 i 19 października odbywały się bezpłatne szkolenia, które dotyczyły m.in. zagospodarowania czasu wolnego, segregacji odpadów, komunikacji miejskiej oraz pozyskiwania klientów.

Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza. Podczas wspólnego działania powstały innowacyjne rozwiązania i prototypy z różnych dziedzin życia.

„Design thinking to metoda działania o szerokim zasięgu, która odniosła sukces na arenie międzynarodowej. Jest stosowana podczas tworzenia nowej usługi i produktu, jak również podczas wdrażania nowych rozwiązań lub usuwania problemów. Tutaj liczy się wspólne działanie, które generuje wiele cennych pomysłów” – wyjaśniają sposób działania tej metody Anna Stępkowska i  Marek Nowak trenerzy z Google Polska.

Fachowcy z Google przekazują swoją wiedzę podczas bezpłatnych warsztatów i spotkań w całej Polsce. Jedno z nich miało miejsce w dniach 18-19 października br. w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji w Rzeszowie, gdzie promowano design thinking. Uczestnicy warsztatów działali w kilku grupach badawczych.

„To przykłady, że design thinking jest metodą szerokiego zastosowania. Chcemy, by właśnie takie inspirujące szkolenia wspierały rozwój Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów” – mówi Sławomir Olejnik, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju w Podkarpackim Centrum Innowacji.
Reklama
Podczas pracy z trenerami Google powstały prototypy, które odnosiły się do zagospodarowania czasu wolnego, czytelnictwa, segregacji odpadów, edukacji, komunikacji miejskiej, pozyskiwania klientów i promocji. Szkolenia były bezpłatne w ramach programu: „Projektanci Innowacji PFR”.

„Podkarpackie Centrum Innowacji to facylitator, czyli miejsce łączące naukę, biznes, studentów, organizacje pozarządowe i administrację. Naszym celem jest rozwijanie kluczowych umiejętności badaczy i studentów, wsparcie projektów rozwojowych, nowych technologii i startupów dla Podkarpacia” – mówi Jacek Kubrak, Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Warsztaty design thinking obejmowały szerokie grono odbiorców. Pośród nich znaleźli się przedstawiciele biznesu, kadra techniczna, środowiska naukowe, humaniści i artyści: „Podczas warsztatów wyzwalamy  kreatywność i inspirację do działania. Pokazujemy jak ważną rolę odgrywa  praca w zespole, dzięki której powstają prototypy poddane testom przez użytkowników. To cenne wnioski mogące posłużyć do dalszego rozwoju każdego z nich” – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Tomasz Gulak z Google Polska.

Źródło: Materiały Prasowe Podkarpackiego Centrum Innowacji
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Jasionce wręczono Nagrody Karpackiej Europy Wspólnych Wartości

RZESZÓW. Nagrodę otrzymali: dr Jan Malicki oraz prof. dr hab. Ihor Cependa.

Rzeszów

Przedpremierowa projekcja filmu, do którego sceny skręcono m.in. na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Projekcja „Władców przygód. Stąd do Oblivio” odbyła się w kinie Zorza.

Rzeszów

W G2A Arena rozpoczęło się Forum Europa-Ukraina

RZESZÓW. Forum to dwa dni debat i spotkań poświęconych współpracy gospodarczej i politycznej Ukrainy i krajów europejskich.

Rzeszów

Rzeszów dorzuca 335 tys. zł do puli 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

RZESZÓW. W „najcięższej” puszce znajdowało się 10 tys. zł.

Rzeszów

Wybrano wykonawcę ścieżki rowerowej przy al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Ścieżka rowerowa powstanie na odcinku od ul. Krakowskiej do ul. Osmeckiego.

Rzeszów

Pobili kierowcę, bo użył wobec nich klaksonu. Mężczyzn poszukuje rzeszowska policja

RZESZÓW. W trakcie zajścia sprawcy mieli przy sobie dużego biało-czarnego królika.

Rzeszów

Game Over Cycles przenosi warsztat do Rzeszowa [FOTO]

RZESZÓW. Nowy warsztat jest zlokalizowany przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie. 

Reklama