Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

Dodano:

fot. Materiały Prasowe Podkarpackiego Centrum Innowacji
fot. Materiały Prasowe Podkarpackiego Centrum Innowacji
RZESZÓW. Specjaliści z Google Polska gościli w Podkarpackim Centrum Innowacji. 18 i 19 października odbywały się bezpłatne szkolenia, które dotyczyły m.in. zagospodarowania czasu wolnego, segregacji odpadów, komunikacji miejskiej oraz pozyskiwania klientów.

Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza. Podczas wspólnego działania powstały innowacyjne rozwiązania i prototypy z różnych dziedzin życia.

„Design thinking to metoda działania o szerokim zasięgu, która odniosła sukces na arenie międzynarodowej. Jest stosowana podczas tworzenia nowej usługi i produktu, jak również podczas wdrażania nowych rozwiązań lub usuwania problemów. Tutaj liczy się wspólne działanie, które generuje wiele cennych pomysłów” – wyjaśniają sposób działania tej metody Anna Stępkowska i  Marek Nowak trenerzy z Google Polska.

Fachowcy z Google przekazują swoją wiedzę podczas bezpłatnych warsztatów i spotkań w całej Polsce. Jedno z nich miało miejsce w dniach 18-19 października br. w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji w Rzeszowie, gdzie promowano design thinking. Uczestnicy warsztatów działali w kilku grupach badawczych.

„To przykłady, że design thinking jest metodą szerokiego zastosowania. Chcemy, by właśnie takie inspirujące szkolenia wspierały rozwój Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów” – mówi Sławomir Olejnik, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju w Podkarpackim Centrum Innowacji.
Reklama
Podczas pracy z trenerami Google powstały prototypy, które odnosiły się do zagospodarowania czasu wolnego, czytelnictwa, segregacji odpadów, edukacji, komunikacji miejskiej, pozyskiwania klientów i promocji. Szkolenia były bezpłatne w ramach programu: „Projektanci Innowacji PFR”.

„Podkarpackie Centrum Innowacji to facylitator, czyli miejsce łączące naukę, biznes, studentów, organizacje pozarządowe i administrację. Naszym celem jest rozwijanie kluczowych umiejętności badaczy i studentów, wsparcie projektów rozwojowych, nowych technologii i startupów dla Podkarpacia” – mówi Jacek Kubrak, Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Warsztaty design thinking obejmowały szerokie grono odbiorców. Pośród nich znaleźli się przedstawiciele biznesu, kadra techniczna, środowiska naukowe, humaniści i artyści: „Podczas warsztatów wyzwalamy  kreatywność i inspirację do działania. Pokazujemy jak ważną rolę odgrywa  praca w zespole, dzięki której powstają prototypy poddane testom przez użytkowników. To cenne wnioski mogące posłużyć do dalszego rozwoju każdego z nich” – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Tomasz Gulak z Google Polska.

Źródło: Materiały Prasowe Podkarpackiego Centrum Innowacji
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ścieżka rowerowa przy ul. Lubelskiej zabrana bezprawnie? Znamy stanowisko Urzędu Marszałkowskiego

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski utrzymuje, że działał zgodnie z udzielonym pozwoleniem.

Rzeszów

Jest Koncepcja Programowa S19 na odcinku Rzeszów-Babica. Powstanie pierwszy tunel na Podkarpaciu

RZESZÓW. Przetarg w formule „projektuj-buduj” ma ruszyć w III kwartale br.

Rzeszów

Tereny przy ul. Żywicznej i Borowej pod zabudowę. Radni PiS chcieli zbudować tam aquapark

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczył sprzedaży siedmiu działek w rejonie ul. Borowej i Żywicznej o łącznej powierzchni 3,4 ha.

Rzeszów

O przeznaczeniu niewypłaconych pensji nauczycieli zadecydują dyrektorzy rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Czynny udział w strajku nauczycieli bierze 45 z 88 rzeszowskich szkół. 

Rzeszów

Od 29 do 30 kwietnia objazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają od godz. 20.00 do 04.00.

Rzeszów

Mateusz Masłowski i Dawid Dryja opuszczają szeregi Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Dawid Dryja z Asseco Resovią związany był od 2011 roku. Masłowski z Resovią związany był od początku swojej przygody z siatkówką.

Reklama