Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

Dodano:

fot. Materiały Prasowe Podkarpackiego Centrum Innowacji
fot. Materiały Prasowe Podkarpackiego Centrum Innowacji
RZESZÓW. Specjaliści z Google Polska gościli w Podkarpackim Centrum Innowacji. 18 i 19 października odbywały się bezpłatne szkolenia, które dotyczyły m.in. zagospodarowania czasu wolnego, segregacji odpadów, komunikacji miejskiej oraz pozyskiwania klientów.

Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza. Podczas wspólnego działania powstały innowacyjne rozwiązania i prototypy z różnych dziedzin życia.

„Design thinking to metoda działania o szerokim zasięgu, która odniosła sukces na arenie międzynarodowej. Jest stosowana podczas tworzenia nowej usługi i produktu, jak również podczas wdrażania nowych rozwiązań lub usuwania problemów. Tutaj liczy się wspólne działanie, które generuje wiele cennych pomysłów” – wyjaśniają sposób działania tej metody Anna Stępkowska i  Marek Nowak trenerzy z Google Polska.

Fachowcy z Google przekazują swoją wiedzę podczas bezpłatnych warsztatów i spotkań w całej Polsce. Jedno z nich miało miejsce w dniach 18-19 października br. w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji w Rzeszowie, gdzie promowano design thinking. Uczestnicy warsztatów działali w kilku grupach badawczych.

„To przykłady, że design thinking jest metodą szerokiego zastosowania. Chcemy, by właśnie takie inspirujące szkolenia wspierały rozwój Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów” – mówi Sławomir Olejnik, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju w Podkarpackim Centrum Innowacji.
Reklama
Podczas pracy z trenerami Google powstały prototypy, które odnosiły się do zagospodarowania czasu wolnego, czytelnictwa, segregacji odpadów, edukacji, komunikacji miejskiej, pozyskiwania klientów i promocji. Szkolenia były bezpłatne w ramach programu: „Projektanci Innowacji PFR”.

„Podkarpackie Centrum Innowacji to facylitator, czyli miejsce łączące naukę, biznes, studentów, organizacje pozarządowe i administrację. Naszym celem jest rozwijanie kluczowych umiejętności badaczy i studentów, wsparcie projektów rozwojowych, nowych technologii i startupów dla Podkarpacia” – mówi Jacek Kubrak, Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Warsztaty design thinking obejmowały szerokie grono odbiorców. Pośród nich znaleźli się przedstawiciele biznesu, kadra techniczna, środowiska naukowe, humaniści i artyści: „Podczas warsztatów wyzwalamy  kreatywność i inspirację do działania. Pokazujemy jak ważną rolę odgrywa  praca w zespole, dzięki której powstają prototypy poddane testom przez użytkowników. To cenne wnioski mogące posłużyć do dalszego rozwoju każdego z nich” – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Tomasz Gulak z Google Polska.

Źródło: Materiały Prasowe Podkarpackiego Centrum Innowacji
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Już niebawem rozpocznie się Podkarpacki Festiwal Nauki w G2A Arena

RZESZÓW. Podkarpacki Festiwal Nauki odbędzie się w dniach 20-21 września 2019 na G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa.

Rzeszów

Wystartowały dwie nowe linie komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie otworzył linie do Stobiernej i Łąki.

Rzeszów

21,3 mln zł na rozbudowę dróg trafiło do gmin z powiatu rzeszowskiego

RZESZÓW, PODKARPACIE. Na drogi gminne i powiatowe powędruje łącznie 310 mln zł. 

Rzeszów

Otwarto nową przechodnie Centrum Medycznego „Medyk”. W sobotę bezpłatne badania [FOTO]

RZESZÓW. Już od dwóch tygodniu funkcjonuje nowa placówka Centrum Medycznego „Medyk”. 

Rzeszów

Ratusz apeluje do kierowców: opuszczajcie jak najszybciej skrzyżowania

RZESZÓW.  Średnia prędkość przejazdu przez skrzyżowania w Polsce wynosi 25 km/h, w Rzeszowie to jedynie 17 km/h. Ratusz problem z korkami upatruje w kierowcach ociągających się przy opuszczaniu skrzyżowania.

Rzeszów

ZTM uruchamia dwie nowe linie komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od dnia 16 września br. ruszy linia nr 14 oraz linia nr 60.

Rzeszów

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną.

Reklama