Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

Dodano:

fot. Materiały Prasowe Podkarpackiego Centrum Innowacji
fot. Materiały Prasowe Podkarpackiego Centrum Innowacji
RZESZÓW. Specjaliści z Google Polska gościli w Podkarpackim Centrum Innowacji. 18 i 19 października odbywały się bezpłatne szkolenia, które dotyczyły m.in. zagospodarowania czasu wolnego, segregacji odpadów, komunikacji miejskiej oraz pozyskiwania klientów.

Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza. Podczas wspólnego działania powstały innowacyjne rozwiązania i prototypy z różnych dziedzin życia.

„Design thinking to metoda działania o szerokim zasięgu, która odniosła sukces na arenie międzynarodowej. Jest stosowana podczas tworzenia nowej usługi i produktu, jak również podczas wdrażania nowych rozwiązań lub usuwania problemów. Tutaj liczy się wspólne działanie, które generuje wiele cennych pomysłów” – wyjaśniają sposób działania tej metody Anna Stępkowska i  Marek Nowak trenerzy z Google Polska.

Fachowcy z Google przekazują swoją wiedzę podczas bezpłatnych warsztatów i spotkań w całej Polsce. Jedno z nich miało miejsce w dniach 18-19 października br. w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji w Rzeszowie, gdzie promowano design thinking. Uczestnicy warsztatów działali w kilku grupach badawczych.

„To przykłady, że design thinking jest metodą szerokiego zastosowania. Chcemy, by właśnie takie inspirujące szkolenia wspierały rozwój Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów” – mówi Sławomir Olejnik, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju w Podkarpackim Centrum Innowacji.
Reklama
Podczas pracy z trenerami Google powstały prototypy, które odnosiły się do zagospodarowania czasu wolnego, czytelnictwa, segregacji odpadów, edukacji, komunikacji miejskiej, pozyskiwania klientów i promocji. Szkolenia były bezpłatne w ramach programu: „Projektanci Innowacji PFR”.

„Podkarpackie Centrum Innowacji to facylitator, czyli miejsce łączące naukę, biznes, studentów, organizacje pozarządowe i administrację. Naszym celem jest rozwijanie kluczowych umiejętności badaczy i studentów, wsparcie projektów rozwojowych, nowych technologii i startupów dla Podkarpacia” – mówi Jacek Kubrak, Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Warsztaty design thinking obejmowały szerokie grono odbiorców. Pośród nich znaleźli się przedstawiciele biznesu, kadra techniczna, środowiska naukowe, humaniści i artyści: „Podczas warsztatów wyzwalamy  kreatywność i inspirację do działania. Pokazujemy jak ważną rolę odgrywa  praca w zespole, dzięki której powstają prototypy poddane testom przez użytkowników. To cenne wnioski mogące posłużyć do dalszego rozwoju każdego z nich” – dzieli się swoimi spostrzeżeniami Tomasz Gulak z Google Polska.

Źródło: Materiały Prasowe Podkarpackiego Centrum Innowacji
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa kładki kompozytowej dla rowerzystów wstrzymana. Miasto straci dofinansowanie?

RZESZÓW. W ratuszu nie zapadły żadne decyzje dotyczące przyszłości inwestycji.

Rzeszów

Podwyżka za odbiór śmieci nieunikniona? PGE wycofuje zapewniania względem średniej ceny

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa od nowego roku mogą spodziewać się kolejnych podwyżek rachunków.

Rzeszów

Droga do Boguchwały zablokowana. Trwa wyciąganie naczepy z przydrożnego rowu

RZESZÓW.  Samochody osobowe kierowane są na objazdy przez Racławówkę.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Kopisto. Trwa wymiana nawierzchni

RZESZÓW. Prace mają zostać zakończone do jutra.

Rzeszów

Rzeszów pierwszym polskim miastem z wizyjnym monitoringiem strefy płatnego parkowania

RZESZÓW. Projekt o wartości 14,7 mln zł ma być wprowadzony w życie od 2021 roku.

Rzeszów

Ustalono tożsamość mężczyzny wyłowionego z Wisłoka

RZESZÓW. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego ciało wyciągnięto z zalewu nad Wisłokiem.

Rzeszów

Przebudowa dworca PKP. Prace są mocno zaawansowane [FOTO]

RZESZÓW. PKP PLK planuje w styczniu 2020 roku oddać do eksploatacji tor 1 i 3 wraz z pozostałą częścią peronu nr 1 i nr 2.

Reklama