Rzeszów - Czwartek, 10.04.2025
Reklama

Terrorysta w Urzędzie Marszałkowskim. Odbyły się ćwiczenia organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

Dodano:

fot. Biuro prasowe UMWP
fot. Biuro prasowe UMWP
RZESZÓW. „Wrzesień 2019” to kryptonim samorządowych ćwiczeń wojewódzkich, które w dniach 17-18 września 2019 r. odbywają się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Ćwiczenia służą sprawdzeniu przyjętych rozwiązań w ramach przygotowań obronnych w samorządzie województwa podkarpackiego oraz pozwalają doskonalić procedury kierowania wybranymi obszarami przygotowań obronnych. Organizatorem jest Marszałek Województwa Podkarpackiego, a wymóg ich przygotowania i przeprowadzenia nakłada ustawa o powszechnym obowiązku obronnym oraz akty wykonawcze do tej ustawy.

W ćwiczeniach z Urzędem Marszałkowskim współdziałają organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo Państwa: 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Komenda Miejska Policji w Rzeszowie oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie.

„Te ćwiczenia pokazują nam jak się zabezpieczać i przygotowywać na różnego rodzaju zagrożenia i wypadki terrorystyczne, jak i poważniejsze sytuacje. Wszystko przebiega bardzo sprawnie, wszyscy traktują to bardzo poważnie i tak trzeba” – mówił o ćwiczeniach marszałek Władysław Ortyl.
Reklama


Podczas ćwiczeń został użyty specjalistyczny sprzęt, m.in. robot do usuwania ładunków wybuchowych. W akcji brał także udział funkcjonariusz na czterech nogach – czyli pies wyszkolony do odnajdywania materiałów wybuchowych. Można też było zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej.

 „ Takie ćwiczenia pozwalają doskonalić współpracę różnych służb w sytuacji zagrożenia terrorystycznego. Scenariusz ćwiczeń w urzędzie marszałkowskim zakładał wtargnięcie terrorysty do budynku, a następnie jego obezwładnienie i uwolnienie zakładnika a także zneutralizowanie ładunku wybuchowego” – tłumaczył komisarz Wojciech kulig z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
 
 

Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Linia nr 48 pojedzie do Matysówki

RZESZÓW. Od 12 stycznia trasa linii zostaje wydłużona do Matysówki.

Rzeszów

Centrum Medyczne Medyk dołącza do 27. Finału WOŚP. Będą m.in. kursy pierwszej pomocy

RZESZÓW. Seniorzy będą mogli skorzystać z porad na temat zdrowia.

Rzeszów

Oto najlepsze szkoły średnie w Rzeszowie wg rankingu „Perpektywy”

RZESZÓW. Uroczyste ogłoszenie wyników 21. Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 odbyło się 10 stycznia

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. 58-latka trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło ok. godziny 7.40 na ul. Krakowskiej.

Rzeszów

W poniedziałek przed Urzędem Wojewódzkim protest przeciwko rzezi dzików

RZESZÓW. Rzeź ma mieć charakter polowań zbiorowych, które rozpoczną się 12 stycznia.

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Będą 90- i 180-dniowe bilety w komunikacji miejskiej?

RZESZÓW. W poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta.

Rzeszów

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powstanie Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu

RZESZÓW. Przetarg dotyczy opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Reklama