Rzeszów - Czwartek, 10.04.2025
Reklama

Szykuje się zmiana na stanowisku skarbnika Rzeszowa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W związku z tym, że obecny skarbnik Janina Filipek odchodzi na emeryturę, miasto Rzeszów połowuje jej następcę. Zostanie nim główny specjalista ds. księgowości budżetu miasta.

W związku z decyzją Janiny Filipek o przejściu na emeryturę, na najbliższej sesji Rady Miasta radni Rzeszowa pochylą się nad dwoma projektami uchwały.

Pierwszy uchwała mówi o odwołaniu ze stanowiska obecnego skarbnika, natomiast druga o powołaniu jej zastępcy: „Skarbnik Miasta Rzeszowa pismem z dnia 24 czerwca 2019 r. zwróciła się z prośbą do Prezydenta Miasta Rzeszowa o złożenie wniosku do Rady Miasta Rzeszowa o odwołanie jej ze stanowiska” – czytamy w projekcie uchwały.

Nowym skarbnikiem zostanie Jacek Mróz, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Wydziały Ekonomicznego. Nowy skarbnik od 1989 r. do 1996 r. był zatrudniony w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. W późniejszych latach pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Rzeszowie w Wydziale Zwalczania Przestępczości Karuzelowych oraz w Wydziale Kontroli Podatkowej Spółek Kapitałowych.
Reklama
Od lipca 2016 roku do 13 stycznia 2019 roku był zatrudniony w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych na stanowisku dyrektora ds. ekonomicznych. Na stanowisku głównego specjalisty ds. księgowości budżetu miasta w Rzeszowie pracował od 14 stycznia 2019 roku.

Oficjalne odwołanie powołanie zastępcy muszą przegłosować radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta. Dodajmy, że Janina Filipek rozstaje się z Ratuszem po przeszło 27 latach i podczas swoich ostatnich miesięcy w pracy zajmie się przeszkoleniem następcy.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uszkodził cztery auta w centrum Rzeszowa. Miało blisko 1,6 promila

RZESZÓW. 20-letni mieszkaniec Rzeszowa uszkodził cztery pojazdy, zaparkowane na jednym z parkingów w centrum miasta. Okazało się, że miał prawie 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Przy dwudziestu rzeszowskich ulicach pojawiły się nowe latarnie

RZESZÓW. Blisko 160 tys. zł kosztował montaż nowego oświetlenia przy dwudziestu rzeszowskich ulicach. Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania pn.: „Poprawa infrastruktury oświetleniowej na terenie miasta Rzeszowa”.

Rzeszów

ZOBACZ. 33. Finał WOŚP w Rzeszowie na zdjęciach

RZESZÓW. Korowód wolontariuszy, pokazy sprzętu służb, występy artystyczne, koncerty, prezentacje firm i wiele więcej - zobacz co działo się na rzeszowskim Rynku w ramach 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy w Rzeszowie na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie parku kieszonkowego na osiedlu Nowe Miasto. Jak słyszymy w ratuszu, pozostał jeszcze montaż dużego urządzenia zabawowego, które zostało zamówione za granicą.

Rzeszów

Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego w Rzeszowie. 1 osoba ranna

RZESZÓW. Przed godz. 13:30 na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego, doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierowca jednego z nich trafił do szpitala. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Znów drogo! Otwarto oferty w drugim przetargu na projekt przebudowy ronda Pobitno

RZESZÓW. Miasto po raz kolejny próbuje znaleźć firmę, która opracuje dokumentację na przebudowę Ronda Pobitno. Zgodnie z założeniem, ma tam powstać rondo turbinowe. Niestety, proponowana przez wykonawcę kwota, znacznie przekracza środki zarezerwowane...

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nową Biedronkę

RZESZÓW. Na osiedlu Drabinianka otwarto nowy sklep sieci Biedronka. Jest to już 23. punkt tej popularnej marki w naszym mieście. W całej Polsce jest ich ponad 3600.

Rzeszów

Rejs po Wisłoku i piknik na miejskiej plaży z Prezydentem Rzeszowa na licytacji WOŚP

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek wystawił dwie aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wylicytować można m.in. wspólny rejs po Wisłoku i piknik na terenie miejskiej plaży.

Reklama