Rzeszów - Sobota, 05.04.2025
Reklama

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą wyjechać na studia do Chin

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Do 4 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Chinach. Studenci uczelni mogą się kształcić w Huazhong University of Science and Technology w miejscowości Wuhan. Studia odbywają się w semestrze letnim w roku akademickim 2019/2020.

Do tej pory z możliwości wyjazdu do HUST skorzystało już 145 studentów Politechniki Rzeszowskiej. Spotkanie informacyjne na temat możliwości studiowania w Chinach odbędzie się 20 listopada 2019 r. o godz. 11.30, w sali p-24, (VI piętro) przy ul. Poznańskiej 2.

W spotkaniu wezmą udział prof. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej, Edyta Ptaszek, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej, Qinghua Zhang-Zyradzka, lektor języka chińskiego, dr Beata Zatwarnicka - Madura z Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania.
Reklama
Osoby zainteresowane wyjazdem do Wuhan powinny być co najmniej na II roku studiów I stopnia. Wymagana jest również zgoda dziekana, wysoka średnia i bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Huazhong University of Science and Technology jest w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni w Chinach. Studiuje tam ponad 56 tysięcy osób. Politechnika Rzeszowska umowę o współpracy z HUST podpisała w czerwcu 2013 roku.

Decydując się na studia w Chinach studenci są zwolnieni z opłat za studia, mają również zapewniony akademik. Sami muszą pokryć koszty związane z przejazdem i utrzymaniem oraz ubezpieczeniem.

Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiadukt w Krasnem do remontu

KRASNE. Wybudowany w 2006 roku wiadukt na DK94 w Krasnem wymaga remontu. Przez te lata obiekt uległ znacznym uszkodzeniom. - Brak realizacji remontu oznaczałoby dalszą degradację obiektu i konieczność wprowadzenia ograniczeń w...

Rzeszów

Zieleń zamiast betonu na boiskach szkolnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Zniknie beton ze starych boisk na terenie dziewięciu rzeszowskich szkół. Zamiast niego powstaną trawiaste nawierzchnie. Zamontowane zostaną nowe elementy wyposażenia. Pojawi się również sporo roślinności.

Rzeszów

Przyszedł na egzamin na prawo jazdy pod wpływem alkoholu. Egzaminator powiadomił policję

RZESZÓW. 35-letni mężczyzna przyszedł na egzamin praktyczny na prawo jazdy, będąc w stanie nietrzeźwości. Miał promil alkoholu w organizmie. Okazało się również, że w przeszłości mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami...

Rzeszów

Na osiedlu Przybyszówka powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW. Kilka dużych urządzeń zabawowych, huśtawki, karuzela, bujaki, piaskownica oraz tyrolka - to część elementów, jakie pojawią się na nowym placu zabaw, który powstanie na osiedlu Przybyszówka.

Rzeszów

Zakończyło się betonowanie prawej jezdni estakady na Wisłokostradzie

RZESZÓW. 60 godzin nieprzerwanej pracy, dwie 30-osobowe brygady, 20 betonowozów, 2 pompy – tak wyglądał proces betonowania prawej jezdni estakady na budowie Wisłokostrady.

Rzeszów

Na Dzień Kobiet bezpłatne badania dla Pań w ZOZ Nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie organizuje akcję profilaktyczną dla Pań. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Rzeszów

Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę w Rzeszowie

RZESZÓW. W minioną niedzielę, kolejni żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę wojskową. Uroczystość odbyła się na placu przez Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci skontrolowali taksówki na aplikację. Ujawnili 18 wykroczeń

RZESZÓW. 41 skontrolowanych pojazdów, 18 wykroczeń – to bilans wspólnych działań policjantów z funkcjonariuszami innych służb na terenie Rzeszowa. Kontrole dotyczyły kierujących świadczących usługi przewozowe „na aplikację”.

Reklama