Rzeszów - Niedziela, 01.12.2024
Reklama

Spalarnia przy ul. Ciepłowniczej przyjmie odpady z Rzeszowa. Łącznie wybrano 10 podmiotów

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. PGE Energia Ciepła informuje o zakończeniu prac komisji konkursowej, zajmującej się rozstrzygnięciem przetargu na dostawę odpadów komunalnych do ITPOE w Rzeszowie. Grzegorz Gilewicz zapewnia, że przynajmniej połowa odpadów jakie przyjmie spalarnia będzie pochodzić z Rzeszowa i podkarpackich gmin.

Postępowanie na dostawę odpadów do Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energi przy ul. Ciepłowniczej ogłoszone zostało 15 października 2019 roku. W sumie 27 ofert zostało złożonych w wyznaczonym terminie, tj. do 8 listopada br. Postępowanie dotyczy dostawy niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01.

Dodajmy, że miasto za dostarczenie do ITPOE tony odpadów w 2019 roku płaci kwotę 302,40 zł. Ostatecznie w przetargu, o którym mowa powyżej, ratusz przedstawił ofertę na 721 zł za tonę, zakładając dostarczenie do spalarni 30 tys. ton. odpadów. Przypominamy, że przetarg dotyczy tylko i wyłącznie dostarczenia odpadów w 2020 roku.

„Potwierdziło się bardzo duże zainteresowanie postępowaniem na dostawę odpadów przeprowadzonym po wprowadzonej we wrześniu br. nowelizacji ustawy. Zrealizowaliśmy je  w sposób transparentny i otwarty. Mając na względzie społeczną odpowiedzialność biznesu zagwarantowaliśmy, że przynajmniej połowa odpadów utylizowanych w ITPOE będzie pochodzić z Rzeszowa i podkarpackich gmin, co tym samym pozwoli na dostawę odpadów według zgłoszonych przez Rzeszów potrzeb” -  informuje Grzegorz Gilewicz, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie.
Reklama
Decyzja o ogłoszeniu postępowania była wynikiem wejścia w życie w dniu 6 września 2019 roku Ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku „o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw”. Ustawa znosi tzw. regionalizację (status regionalnej instalacji do przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych) poprzez uchylenie art. 9l.

Jak informuje PGE Energia Ciepła, wybranych zostało 10 podmiotów, które w 2020 roku będą dostarczać odpady do rzeszowskiej instalacji: „W następnej kolejności kontrahenci zostaną poinformowani o wyborze ich oferty i zostaną zaproszeni do podpisania umowy” – wyjaśnia Agnieszka Dietrich z biura prasowego PGE Energia Ciepła.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Rzeszów

Wiadukt czy tunel na ul. Langiewicza? Powstanie koncepcja

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową nr 106 relacji Rzeszów Główny – Jasło. Ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.

Rzeszów

Na ul. Krzyżanowskiego powstaje dwukierunkowy przejazd rowerowy

RZESZÓW. Budowa przejazdu potrwa do końca lipca.

Reklama