Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. 30 wydawnictw, 12 spotkań autorskich oraz ponad 20 autorów – tak w liczbach przedstawia się trzecia edycja Świątecznych Targów Książki, które 22 i 23 listopada odbędą się w Millenium Hall.

Nierozerwalnym punktem na kulturalnej mapie Rzeszowa stają się Świąteczne Targi Książki, należące do jednych z największych wydarzeń tego typu na Podkarpaciu. W tegorocznej, trzeciej edycji bibliofilskiego święta w mieście pojawi się aż 30 oficyn wydawniczych i księgarni z całej Polski. Millenium Hall gościć będzie m.in. Agorę, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Uczestnicy targów będą mieli okazje zapoznania się z ofertą wydawniczą, dowiedzieć się nieco więcej o nowościach książkowych, uzupełnić lub powiększyć swoją kolekcję, czy po prostu kupić kolejną książkę, przykładowo na świąteczny prezent.

Nieodzownym elementem każdych targów książki są spotkania z autorami, których nie zabraknie również w Rzeszowie. Do stolicy województwa podkarpackiego przyjedzie okrzyknięta „pierwszą kucharką Rzeczpospolitej” – siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożek Miłości. Targi odwiedzi również Łukasz Orbitowski (laureat Paszportu Polityki), a także królowa polskiego kryminału Katarzyna Bonda.

„Siostra Anastazja bardzo dobrze nam się kojarzy. Kojarzy się ze świętami, z rodzinną świąteczną atmosferą. Poza tym siostra Anastazja z pochodzenia jest z województwa podkarpackiego, urodziła się w Dylągowej a autor książki, który pojawi się z siostrą Anastazją, a mianowicie Sławomir Rusin, pochodzi z Rzeszowa i wspólnie z siostrą Anastazją popełnili jej pierwszą biografie, która będzie promowana podczas Świątecznych Targów Książki” – wyjaśniał Andrzej Sroka, koordynator wydarzenia.

Podczas imprezy nie zabraknie autorów poruszających elektryzujące opinie publiczną tematy, mowa o autorach książki #wrzenie autorstwa Karoliny Korwin-Piotrowskiej i jezuity Grzegorza Kramera. Ich wizyta w Rzeszowie będzie niepowtarzalną okazją do rozmów na temat problemów związanych z pedofilią oraz ruchem LGBT. Dla czytelnicy, którzy zdążyli się już zapoznać z temperaturą #wrzenia, spotkanie z autorami będzie swoistą wisienką na torcie.
Reklama
Czy pamiętacie „S@motność w sieci” – książkę fenomen? Podczas targów spotkamy się z jej autorem, Januszem Leonem Wiśniewskim. Wiśniewski postanowił kontynuować historię opowiedzianą 18 lat temu i wraca z powieścią „Koniec samotności”. Co więcej, w tracie targów poruszony zostanie temat reportażu. Do Rzeszowa przyjadą dwie świetne reportażystki: Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk, które na co dzień związane są ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Są autorkami książki „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie”.

O fantastyce, popkulturze i oszustach opowie Jakub Ćwiek, który poza pisaniem książek jest stand-uperem i scenarzystą. Debiutował zbiorem opowiadań „Kłamca”, który doczekał się pięciu kolejnych tomów i multimedialnego uniwersum. Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją w 2012 roku. Ponadto w Rzeszowie pojawią się między innymi: Łukasz Łagożny, Adam Studziński, Natalia Sońska, Karolina Wilczyńska, Magda Skubisz, Joanna Jax, Ewa Kassala, ks. Andrzej Augustyński, o. Andrzej Zając, Asia Olejarczyk, Lidia Miś, Adam Studziński, Andrzej Potocki i Suren Vardanian.

„Czekamy tak naprawdę na kolejne potwierdzenia, bo być może ktoś jeszcze do tej listy dołączy, więc lista z zestawieniem nie jest jeszcze zamknięta. Staraliśmy się o różnych autorów, nie wszystkich udało nam się potwierdzić” – dodaje koordynator wydarzenia.


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza loteria podatkowa "Rzeszów to My". Do wygrania samochód osobowy

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec Rzeszowa, który rozlicza się z podatków w naszym mieście, może zgłosić się do udziału w loterii podatkowej „Rzeszów to My”. Do wygrania będzie samochód...

Rzeszów

Ponad 1000 osób pobiegnie w Półmaratonie Rzeszowskim

RZESZÓW. W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się już blisko tysiąc osób. Zapisy cały czas trwają.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszyła usługa "Mobilny Urzędnik"

RZESZÓW. Dzięki usłudze „Mobilny Urzędnik” osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Rzeszów

Jechał pod prąd ulicą Lwowską. Miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 38-latkowi z powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Rzeszów

Na osiedlu Zawiszy Czarnego powstanie mini park dla seniorów

RZESZÓW. W parku znajdzie się m.in. siłownia plenerowa.

Rzeszów

Ponad 1 mln zł na działania organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowy na realizację 60 projektów. 

Rzeszów

W WSPiA powstaje Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy

RZESZÓW. W ramach powstającego Centrum, uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy będą mogli skorzystać, m.in. z pomocy prawnej, urzędowej czy ze wsparcia humanitarnego oraz personalnego.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie nowa ścieżka rowerowa. Połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Robotniczej na osiedlu Zalesie. Trasa połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej.

Reklama