Rzeszów - Sobota, 30.11.2024
Reklama

Ścieżka rowerowa przy ul. Lubelskiej zabrana bezprawnie? Znamy stanowisko Urzędu Marszałkowskiego

Dodano:

fot. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl
fot. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl
RZESZÓW. Zlikwidowano kawałek ścieżki rowerowej na ul. Lubelskiej na rzecz parkingu przy nowym budynku Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. Miejski Zarząd Dróg potwierdził, że doszło do samowoli budowlanej. Urząd Marszałkowski utrzymuje, że działał zgodnie z udzielonym pozwoleniem.

Ciekawa sytuacja czeka rowerzystów poruszających się od ronda Jana Pawła II wzdłuż ul. Lubelskiej. Po kilkunastu metrach znika ścieżka rowerowa, pojawia się parking nowego budynku Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. Jeżeli rowerzyści chcą postępować zgodnie z prawem, muszą przez ten fragment przeprowadzić rower i następnie po minięciu parkingu kontynuować jazdę.

„Po obydwu stronach ul. Lubelskiej są jednokierunkowe drogi dla rowerów. Dla nas jest to niezasadne, żeby likwidować ścieżkę rowerową pod budowę parkingu. Nie wiemy czy to jest jakieś nieporozumienie” – wyjaśnia Daniel Kunysz, radny miasta Rzeszowa oraz prezes Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl.

 „Powinniśmy stawiać na drogi rowerowe jako alternatywny transport. Na razie wysłaliśmy pismo do Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie z prośbą o wyjaśnienie” – dodaje radny.
Reklama
Zgodnie z danymi dostępnymi na Geoportalu Miasta Rzeszowa wynika, że budowa parkingu mogła być tzw. samowolą budowlaną. Stowarzyszenie wystosowało pismo do Miejskiego Zarządu Dróg o wyjaśnienie tej sprawy. Jaka była odpowiedz MZD? Tą kwestie przybliżył prezes Stowarzyszenia:„To jest faktycznie nielegalnie zabrana droga dla rowerów. Miejski Zarząd Dróg oficjalnie nie wyraził takiej zgody” – wyjaśnia Daniel Kunysz.

Z kolei Urząd Marszałkowski uważa, że budowa miejsc parkingowych była realizowana na podstawie pozwolenia na budowę zatwierdzonego 5 lutego 2015 roku przez prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca. Stan prawny inwestycje potwierdzają te dokumenty.

„Pomimo, iż inwestycja została wykonana zgodnie z przygotowaną dokumentacją i pozwoleniem na budowę, Urząd Marszałkowski – mając na uwadze bezpieczeństwo oraz potrzeby mieszkańców miasta - przychyli się do prośby Urzędu Miasta Rzeszowa dotyczącej zwrotu części ścieżki rowerowej i wykona ją, aby można było bez przeszkód korzystać z rowerowej infrastruktury” – informuje Monika Konopka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozpoczęły się prace przy odmuleniu rzeszowskiego zalewu. Najpierw przeniosą rośliny kotewki

RZESZÓW. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie informuje o rozpoczęciu prac w związku z odmuleniem zalewu w Rzeszowie

Rzeszów

Niematerialny skarb – strój rzeszowiaków, czyli rańtuch na głowie i łoktusza na ramiona

RZESZÓW. Początkowo stroje rzeszowiaków nosiły wiele znamion ubioru Lasowiaków, zamieszkujących obręb Puszczy Sandomierskiej.

Rzeszów

Aktywiści ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki protestowali przed Galerią Rzeszów

RZESZÓW. Protest odbył się w ramach trwającej od końca lipca kampanii Stowarzyszenia Otwarte Klatki skierowanej do Deni Cler Milano

Rzeszów

W Budziwoju powstaje centrum handlowe. Otwarcie na wiosnę [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Docelowo powierzchnia obiektu sięgnie 4 tys. m2.

Rzeszów

Za nieprawidłowe parkowanie w Rzeszowie wręczą "Krowę Miesiąca"

RZESZÓW. Społecznicy z inicjatywy „Święte Krowy Rzeszowskie” chcą, by za złe parkowanie kierowca otrzymał tzw. Krowę Miesiąca.

Rzeszów

Recydywista firmy Game Over Cycles idzie na sprzedaż. Cena: 1 mln dolarów

RZESZÓW. Polski producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles wystawiła na sprzedaż swój najbardziej znany motocykl - Recydywistę.

Rzeszów

Most łączący Rzeszów z Boguchwałą ma kosztować ponad 100 mln zł

RZESZÓW. Nie znana jest data realizacji, źródła finansowania oraz wkład własny poszczególnych stron.

Rzeszów

Niematerialny skarb - gwara, czyli rzeszowskie micyje słowne

RZESZÓW. O porannej sardze, micyjach rzeszowskiej kultury oraz o chabaziach w parkach.

Reklama