Rzeszów - Czwartek, 06.02.2025
Reklama

Rzeszowskie szkoły wśród najlepszych w Polsce. Znamy wyniki rankingu „Perspektywy 2025”

Dodano: /

RZESZÓW. Poznaliśmy wyniki prestiżowego rankingu „Perspektywy”. Rzeszowskie Liceum Sióstr Prezentek, II Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum nr 6 z Zespołu Szkół Elektronicznych i Technikum nr 7 z Zespołu Szkół Mechanicznych znalazły się w pierwszej setce najlepszych placówek. Dodatkowo rzeszowski „Elektronik” okazał się technikum na Podkarpaciu.

W 27. edycji Rankingu Liceów i Techników, twórcy przeanalizowali wyniki 1430 liceów ogólnokształcących (spośród 2187) i 1235 techników (spośród 1743). W rankingu wzięto pod uwagę te placówki, w których maturę w maju 2024 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z egzaminów obowiązkowych z języka polskiego i matematyki były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Jak wypadły rzeszowskie szkoły na tle innych placówek w kraju?

Wśród liceów Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek zdobyło 45. miejsce w kraju i 2. w województwie podkarpackim. II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli zajęło 92. pozycję w skali kraju i 4. na Podkarpaciu. Wśród techników najlepsze było Technikum nr 6 z Zespołu Szkół Elektronicznych, które znalazło się na wysokim - 28. miejscu w kraju, ale i na 1. miejscu w skali regionu! Technikum nr 7 z Zespołu Szkół Mechanicznych im. gen. Wł. Andersa uplasowało się na 76. pozycji w kraju i 5. na Podkarpaciu.

Poniżej pierwsza dwudziestka rankingu podkarpackiego:

Reklama

Najlepsze rzeszowskie licea i ich miejsca w pierwszej „20” rankingu podkarpackiego Perspektyw

2. LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek Rzeszów (45. miejsce w kraju)
4. II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli Rzeszów (92. miejsce w kraju)
5. IX LO z Oddz. Dwujęz. im. św. Królowej Jadwigi Rzeszów (172. miejsce w kraju)
6. Publiczne Akademickie LO z Oddz. Dwujęz. Rzeszów (199. miejsce w kraju)
7. Dwujęz. Liceum Uniwersyteckie im. St. Barańczaka Rzeszów (206. miejsce w kraju)
10. IV LO im. Mikołaja Kopernika Rzeszów (249. miejsce w kraju)
13. I LO im. ks. Stanisława Konarskiego Rzeszów (321. miejsce w kraju)
17. Publiczne LO im. Pauli Montal Sióstr Pijarek Rzeszów (369. miejsce w kraju).

Najlepsze rzeszowskie technika i ich miejsca w pierwszej „20” rankingu podkarpackiego Perspektyw

1.Technikum nr 6 (ZSE) (28. miejsce w kraju)
5. Technikum nr 7 (ZSM im. gen. Wł. Andersa) (76. miejsce w kraju)
10. Technikum nr 9 (ZST) (219. miejsce w kraju)
12. Technikum nr 5 (ZSE im. M. Skłodowskiej-Curie) (342. miejsce w kraju)
14. Technikum nr 1 (ZS nr 1 im. A. Towarnickiego) (356. miejsce w kraju)
19. Technikum nr 10 (ZSS im. T. Rylskiego) (395. miejsce w kraju)
20. Technikum nr 2 (ZS nr 2) (402. miejsce w kraju).

- Cieszę się, że nasze szkoły zajęły tak wysokie miejsca w tym prestiżowym rankingu. To jasny sygnał, że rzeszowska edukacja zmierza w dobrym kierunku – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od września autobusy MPK pojadą do Albigowej

RZESZÓW. Od początku przyszłego miesiąca autobusy komunikacji miejskiej będą dojeżdżać do Albigowej w gminie Łańcut. Dzisiaj podpisano porozumienie w tej sprawie.

Rzeszów

Kamienica przy ul. Grunwaldzkiej odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyła się rewitalizacja elewacji kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie. Budynek odzyskał dawny – XIX wieczny wygląd.

Rzeszów

Pożar magazynów hurtowni tkanin w Strażowie k. Rzeszowa. W akcji ponad 120 strażaków

RZESZÓW. Do pożaru doszło we wtorek wieczorem. W momencie pojawienia się ognia, w hurtowni nie było pracowników.

Rzeszów

Tłumy na basenach ROSiR w Rzeszowie. Kąpielisko czynne do 4 września

RZESZÓW. Ponad 71 tysięcy osób skorzystało już w tym sezonie z kapieliska przy ul. Pułaskiego. Sezon kąpielowy potrwa do 4 września.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Trzcianie. Pod kołami pociągu zginęła 37-letnia kobieta

RZESZÓW. Wczoraj w miejscowości Trzciana w powiecie rzeszowskim pociąg potrącił 37-letnią kobietę. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Rzeszów

14. edycja kultowej konferencji InternetBeta

RZESZÓW. Trzydniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 września 2022 r. w kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej koło Rzeszowa.

Rzeszów

Policjanci z rzeszowskiej drogówki mają nowe motocykle BMW

RZESZÓW. Funkcjonariusze od piątku patrolują na nich drogi Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Przejazd kolejowy na ul. Langiewicza zamknięty do 26 sierpnia

RZESZÓW. Do piątku potrwają prace prowadzone na przejeździe kolejowym na ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Reklama