Rzeszów - Sobota, 29.03.2025
Reklama

Rzeszowska elektrociepłownia gotowa na sezon grzewczy

Dodano:

fot. Biuro Prasowe PGE Energia Ciepła
fot. Biuro Prasowe PGE Energia Ciepła
RZESZÓW. Po serii remontów i modernizacji rzeszowska elektrociepłownia funkcjonuje w pełni sprawnie i wydajnie. Jest gwarancją bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Rzeszowa w okresie jesienno-zimowym.

W rzeszowskiej elektrociepłowni, należącej do PGE Energia Ciepła, dokonane już zostały coroczne prace remontowe i modernizacyjne. Jednym z kluczowych zadań był w tym sezonie remont turbiny gazowej i przekładni redukcyjnej oraz przegląd generatora na bloku gazowo-parowym. Odbyły się także prace remontowe przy Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii, która co roku podlega dwóm planowym postojom remontowym. Pierwszy miał miejsce na wiosnę, kolejny planowany jest na początku listopada br. Elektrociepłownia w trakcie remontów funkcjonowała bez zakłóceń.
Reklama
Jak podkreśla Paweł Majewski, dyrektor PGE Energia Ciepła, oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie, odpowiednie przygotowanie urządzeń produkcyjnych przed zimą daje gwarancję bezpiecznej i nieprzerwanej pracy elektrociepłowni podczas największych mrozów, a więc wtedy, gdy produkowane ciepło jest dla mieszkańców miasta kluczowym produktem.

Rzeszowska elektrociepłownia jest producentem ciepła i energii elektrycznej, zaspokajającym obecnie potrzeby cieplne ok. 65% mieszkańców Rzeszowa. Elektrociepłownia należy do najbardziej ekologicznych w kraju. Aktualnie paliwem wykorzystywanym w niej do produkcji ciepła i energii elektrycznej w 80% jest gaz ziemny, zaś 14% to energia odzyskiwana z przetwarzania odpadów komunalnych. Jedynie 6 proc. energii produkowanej jest z węgla kamiennego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Światełko dla Pawła Adamowicza na rzeszowskim Rynku. Dzisiaj o 20.00

RZESZÓW. Akcja ma się odbyć 14 stycznia o godzinie 20.00 na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

List wsparcia Tadeusza Ferenca do prezydenta Gdańska

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc wysyła list wsparcia do Pawła Adamowicza.

Rzeszów

Mając 2 promile dojechał z Rzeszowa do Sanoka. Wpadł, bo nie zatrzymał się przed znakiem „Stop”

RZESZÓW. 26-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia.

Rzeszów

Dwóch studentów rzeszowskich uczelni nagrodzonych przez Polską Agencje Kosmiczną

RZESZÓW. Znamy wyniki konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej.

Rzeszów

Rekordowa frekwencja publiczności w hali Podpromie

RZESZÓW. W dniu wczorajszym zmagania siatkarek Developresu oglądało ponad 3 tysiące osób.

Rzeszów

5 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o kradzież z marketu budowlanego

RZESZÓW. Policji w ujęciu sprawców pomogły kamery monitoringu.

Rzeszów

27. Finał WOŚP. W Rzeszowie zebrano już ponad 318 tys. zł

RZESZÓW. Aktualnie podczas 27. Finału WOŚP uzbierano 88 569 548 zł.

Rzeszów

Linia nr 48 pojedzie do Matysówki

RZESZÓW. Od 12 stycznia trasa linii zostaje wydłużona do Matysówki.

Reklama