Rzeszów - Poniedziałek, 21.04.2025
Reklama

Rzeszowscy strażnicy miejscy uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W wigilię strażnicy miejscy znaleźli bezdomnego, który spędził noc w pergoli śmietnikowej. Mężczyzna trafił do szpitala. Interwencja strażników prawdopodobnie uratowała mu życie.

Straż Miejska w Rzeszowie rozpoczęła zimowe patrole miejsc, w których najczęściej przebywają osoby bezdomne. Podczas patrolu, który miał miejsce 24 grudnia, strażnicy natrafili na bezdomnego mężczyznę przebywającego w pergoli śmietnikowej na ul. Warszawskiej. Pomoc przyszła w ostatniej chwili – mężczyzna był skrajnie wychłodzony.

- Mężczyzna był już bardzo słaby i wyziębiony. Nie mógł ustać na nogach, nie miał w nich czucia. Na miejsce wezwaliśmy pogotowie ratunkowe. Temu człowiekowi udało się pomóc w ostatniej chwili – mówi Marek Kruk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.
Strażnicy zwracają uwagę, że w takich przypadkach potrzebna jest pomoc ze strony mieszkańców miasta. – Prosimy o informacje na temat osób bezdomnych, które przebywają na zewnątrz i mogą potrzebować pomocy. Na każdy taki sygnał reagujemy. Pozostawienie człowieka bez opieki na tak silnym mrozie może być śmiertelnie groźne – mówi Marek Kruk.  
Reklama
Od kilku dni strażnicy prowadzą dodatkowe patrole miejsc, w których najczęściej gromadzą się osoby bezdomne. To m.in. tereny ogródków działkowych, pergole, okolice mostów i wiaduktów oraz pustostany. Przez święta patrol straży miejskiej rozwoził im ciepłe posiłki i herbatę.

-  Osobom potrzebującym schronienia oferujemy miejsca w schronisku im. św. brata Alberta oraz w Racławówce, gdzie na nocleg mogą liczyć bezdomne kobiety. Rozwozimy także kołdry i odzież. Wspomaga nas m.in. stowarzyszenie Zupełne Dobro – mówi Marek Kruk.

Strażnicy apelują, aby informacje na temat osób bezdomnych i potrzebujących pomocy przekazywać im dzwoniąc pod numer 986 lub 112.

- Bardzo proszę, aby nie przechodzić obojętnie obok człowieka śpiącego na przystanku autobusowym, czy na ławce w parku. Należy do nas dzwonić, każdy taki telefon może uratować życie bezdomnemu. Będziemy jeździć we wskazane miejsca i oferować pomoc – mówi Marek Kruk.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kobieta w głębokiej hipotermii leżała w zaroślach w rejonie ul. Podpromie. Trafiła do szpitala

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pomogli dziś dwóm bezdomnym kobietom, które z uwagi na wychłodzenie organizmu, wymagały pomocy medycznej. Jedna z nich była w stanie głębokiej hipotermii. Trafiła do szpitala.

Rzeszów

W parku miejskim na osiedlu Kmity powstała strefa relaksu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku Zdrowia na osiedlu Kmity zamontowane zostały nowe elementy wypoczynkowe, w tym m.in., hamaki, leżaki, biblioteczki plenerowe oraz miejsca do grillowania. Powstała tam strefa relaksu, którą mieszkańcy wybrali w ubiegłorocznej...

Rzeszów

Kolizja drogowa w Tyczynie. Sprawca miał ponad 2,6 promila i zakaz prowadzenia pojazdów

TYCZYN. 45-letni kierowca volkswagena najechał na audi. Okazało się, że mężczyzna był pijany i posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 45-latek odpowie karnie za swoje czyny.

Rzeszów

Zaawansowane prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Fun Parku na osiedlu Baranówka. - Budowa torów jest już zaawansowana. Prace zakończą się w przyszłym miesiącu – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Biedronka buduje nowy sklep w Rzeszowie. Otwarcie jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy budowie nowego sklepu marki Biedronka w Rzeszowie są już na zaawansowanym etapie. Klienci będą mogli zrobić w nim zakupy jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W czwartek, 21 listopada 2024 r. odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMy. Tym razem Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami osiedli: Pobitno, Wilkowyja i Załęże.

Reklama