W piątek o godz. 18.00, policjanci z wydziału ruchu drogowego interweniowali na miejscu kolizji przy ul. Herbowej w Rzeszowie. Jak ustalili policjanci kierująca fordem focusem, zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się ze skodą. Okazało się, że 56-letnia kierująca fordem była pijana. Badanie wykazało u niej niemal 3 promile alkoholu. Kobieta została przekazana pod opiekę wskazanej osobie, straciła także prawo jazdy. Grozi jej odpowiedzialność za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Policjanci sporządzą również wniosek o ukarania za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz brak niezbędnych dokumentów.
Nietrzeźwy był także 43-letni mieszkaniec gminy Tyczyn. W sobotę, około godz. 13.30 w Borku Starym, kierując quadem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny przepust. W wyniku zdarzenia ranny został jego pasażer. Po zdarzeniu obydwaj mężczyźni próbowali uciec, zostali jednak zatrzymani. Badanie 43-latka wykazało u niego blisko 2 promile. Pijany był również jego pasażer. Ponadto quad nie był zarejestrowany i ubezpieczony. 43-latkowi grozi odpowiedzialność za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Dalsze konsekwencje uzależnione będą od staniu zdrowie pasażera, który po wypadku został przewieziony do szpitala.
Niespełna dwie godziny później, policjanci z oddziału prewencji komendy wojewódzkiej pełniący służbę w dyspozycji komisariatu na Nowym Mieście, interweniowali w Krasnem. Zatrzymał się tam kierujący, który zgłosił, że jedzie za nim citroen C4, którego kierowca zachowuje się agresywnie na drodze, trąbił na niego i próbował wyprzedzić, łamiąc przepisy ruchu drogowego. Obydwaj zatrzymali się na stacji paliw. Nietrzeźwym kierowcą zajęli się policjanci. Pierwsze badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu. Jednak kolejne badania wykazały tendencje wzrostową. Po godzinie alkometr pokazywał już ponad 3 promile. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Okazało się również, że 38-letniego mieszkańca powiatu łańcuckiego, obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu odpowiedzialność za kierowania w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu.
Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) zagrożone jest karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny. Kierowca traci prawo jazdy i objęty jest zakazem prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż 3 lata.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz