Rzeszów - Czwartek, 10.04.2025
Reklama

Ruszyły prace na budowie ważnej drogi w Rzeszowie

Dodano: /

Na zdj. Skrzyżowanie al. Armii Krajowej z al. Krzyżanowskiego - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
Na zdj. Skrzyżowanie al. Armii Krajowej z al. Krzyżanowskiego - fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Rozpoczęły się prace związane z budowę drogi, która będzie stanowić przedłużenie al. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego. Wartą ponad 43 mln zł inwestycję, realizuje firma Eurovia. Nową trasą pojedziemy w styczniu 2026 roku.

Nowa droga ułatwi mieszkańcom osiedli Słocina i Zalesie komfortowe połączenie z centrum Rzeszowa. Dzięki inwestycji z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.

Trasa będzie miała 1,4 km długości i 7 metrów szerokości. Po obydwu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 2 metrów. W ramach inwestycji powstaną również ścieżki rowerowe o szerokości 2,5 metra. Powstaną zatoki autobusowe. Konieczna będzie także przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej. Częścią tego zadania będzie przebudowa skrzyżowania nowej drogi z al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i ul. Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych.

Zakres inwestycji obejmuje łącznie przebudowę lub rozbudowę ulic o długości ok. 2 kilometrów.

Reklama

Wykonawca inwestycji przeprowadził już inwentaryzację i wytyczenie geodezyjne pasa drogowego. - Obecnie przeprowadzane są badania pod kątem ornitologicznym. W najbliższym czasie będzie wykonane odhumusowanie terenu oraz budowa kanalizacji deszczowej – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.

Jeszcze podczas podpisywania umowy, Arkadiusz Kierkowicz, dyrektor Regionu Południe w Eurovia, zadeklarował, że firma postara się zminimalizować wszelkiego rodzaju utrudnienia dla mieszkańców i dla miasta.

Droga, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego ma być gotowa w styczniu 2026 r.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Rzeszów

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Reklama