Rzeszów - Sobota, 22.02.2025
Reklama

Ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Wnioski na dotacje na dofinansowanie kosztów, związanych z demontażem wyrobów zawierających azbest, można składać od 20 do 31 stycznia 2020 roku. Mieszkańcy mogą liczyć na 100% pokrycie kosztów.

Nabór wniosków o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Rzeszowa, w ramach „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla Gminy Miasto Rzeszów na lata 2011 - 2032”, prowadzony jest przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Koszty kwalifikujące się pod dofinansowanie będą przeznaczone, m.in. na demontaż z obiektów budowlanych oraz załadunek i transport materiałów składowanych na posesjach. O dodatkowe środki mogą starać się zarówno osoby fizyczne, jak również wspólnoty mieszkaniowe.

Niezbędne formularze dostępne są w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miasta Rzeszowa. Ponadto formularz wniosku można pobrać z Biuletynu Informacji Publicznej. Nabór potrwa od 20 stycznia 2020 r. do 31 stycznia 2020 r.
Reklama
Dodajmy, że mieszkańcy, decydujący się na skorzystanie z pomocy miasta, mogą liczyć na 100% dofinansowanie kosztów związanych z usunięciem i transportem azbestu.

„Jest 100% dofinansowania na demontaż, załadunek, transport i unieszczęśliwienie. Kwota łączna nie może przekroczyć jednak 800 zł brutto za tonę. Jak jest ściągnięty azbest, to też jest 100% dotacji pokrywającej koszty transportu z posesji, tylko też jest warunek, że nie więcej niż 400 zł brutto za tonę. Od 2011 roku nikt jednak z mieszkańców nie dopłacał” – informuje Małgorzata Wojnowska, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Rzeszowa.
 

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Rzeszów

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami. Pierwsze z nich odbędzie z przedstawicielami osiedli: Dąbrowskiego, Piastów i Grota Roweckiego.

Rzeszów

Tak będzie wyglądało Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Ratusz udostępnił wizualizacje nowego stadionu, który powstanie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Stadion na os. Budziwój w przebudowie. Są już fundamenty nowego budynku klubowego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa modernizacja stadionu Grunwald Budziwój. Ratusz zapewnia, że prace idą w dobrym tempie. - Gotowe są już m.in. fundamenty nowego budynku klubowego, rozpoczęło się murowanie ścian – informuje Artur Gernand z...

Reklama