Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Przygotowano 468 miejsc

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. 468 dzieci z Podkarpacie ma szanse na rekrutacje do Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. Rekrutacja potrwa do 2 października.

Po raz kolejny Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, ogłasza nabór na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. Zapisy online na semestr zimowy 2019-2020 startują 25 września 2019 o godz. 10. Na zajęcia w Rzeszowie, ponownie zostanie przyjętych 468 dzieci z całego województwa podkarpackiego.

Na zajęcia w Rzeszowie mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat zamieszkałe w województwie podkarpackim. Rodzice mogą zapisywać dzieci rejestrując je online, poprzez konto utworzone na tej stronie. Rejestracja będzie aktywna od 25 września od godz. 10.00 do 2 października 2019 do godz. 23.59.59. Jej zasady i poszczególne etapy dostępne są na stronie organizatora (zakładka Rejestracja).

Semestr zimowy to pięć spotkań od października do lutego, jedno w miesiącu, zawszę w sobotę.  Wykłady, w których uczestniczy biorą udział trwają godzinę i poruszają naukowe zagadnienia z wybranych dziedzin. W tym semestrze studenci DUT poznają świat kolorowych roztworów na zajęciach z chemii,  dowiedzą się po co nam mitologia i gdzie można dziś spotkać Herkulesa, Cyklopa,  Hydrę, Cerbera i inne potwory czy też wyruszą w naukową podróż z Alicją do Krainy Czarów. Poza tym spotkają się z pilotem i dowiedzą się czy samolot potrzebuje silnika do latania, a także czy i jak możemy zaprogramować myślenie człowieka.
Reklama
Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powstał DUT. Wykłady odbywają się w Rzeszowie oraz pozostałych czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli.

W Rzeszowie na zajęcia mogą zapisywać się dzieci z całego województwa podkarpackiego, w Dębicy zamieszkałe na terenie powiatu dębickiego; w Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane są do dzieci uczęszczających do szkół w gminie oraz do dzieci z Gminy Olszanica; w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim; a  Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego.

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. Do tej pory liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację wyniosła już ponad 40 000 osób.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sąd Okręgowy w Rzeszowie unieważnia decyzje Tadeusza Ferenca ws. Marszu Równości

RZESZÓW. W Ratuszu słyszymy, że nie będzie odwołania od decyzji Sądu.

Rzeszów

Ruszył przetarg na koncepcje całorocznego stoku narciarskiego w Matysówce

RZESZÓW. Przybliżona długość stoku miałaby wynosić 1173 m.

Rzeszów

Czy woda na Żwirowni nadaje się do kąpieli?

RZESZÓW. Stwierdzono przydatność wody do kąpieli.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie przejmie dwa samochody od Urzędu Miasta

RZESZÓW. Przekazanie związane jest z zakupem przez Ratusz dwóch nowych samochodów elektrycznych.

Rzeszów

Wolne miejska na wakacyjne półkolonie dla dzieci w Rzeszowskim Domu Kultury

RZESZÓW. Zajęcia organizowane będą od 1 lipca do 2 sierpnia 2019 roku.

Rzeszów

„Żyjemy jak za króla Ćwieczka”. Przedstawiciele Malawy, Racławówki i Pogwizdowa Nowego ws. przyłączenia do Rzeszowa

RZESZÓW. W Ratuszu odbyło się spotkanie, na którym poruszono temat przyłączenia trzech sołectw do Rzeszowa.

Rzeszów

Pierwsi pasażerowie z przystanku Rzeszów Zachodni skorzystają już 9 czerwca

RZESZÓW. Projekt współfinansowany z POIiŚ  wart jest 205 mln zł netto.

Rzeszów

W niedzielę dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Nadmiar chloru z wody, który będzie utrzymywał się do dnia następnego, można usunąć przez jej odstanie lub przegotowanie.

Reklama