Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Rusza budowa ronda w rejonie ZUS. Zmiana organizacji ruchu

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Warta blisko 52 mln zł inwestycja – przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa zbliża się do finału. W poniedziałek rozpocznie się ważna część tego zadania – budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS.

Przebudowa kilkunastu ulic m.in. Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego jest jedną z największych inwestycji drogowych Rzeszowa ostatnich lat. Dzięki niej poprawi się komunikacja w centrum Rzeszowa – kierowcy m.in. będą mogli korzystać z wygodnego przejazdu pod torami w ciągu ul. Batorego. Kiedyś ten przejazd był wąski i obowiązywał tam ruch wahadłowy. Nowy będzie szerszy – samochody będą mogły równocześnie jeździć w obydwu kierunkach, co poprawi komunikację pomiędzy północną i południową częścią miasta.

Prace są obecnie prowadzone w wielu miejscach. Na ul. Fredry trwają prace przy konstrukcji chodników oraz roboty brukarskie, na ul. Żółkiewskiego układane są warstwy konstrukcji jezdni oraz budowana jest kanalizacja sanitarna. Trwa także budowa oświetlenia oraz kanalizacji deszczowej.
Reklama
W poniedziałek po południu rozpocznie się jeden z ostatnich etapów tej potężnej inwestycji – budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – u zbiegu ulic Głowackiego i Fredry. W związku z rozpoczęciem prac od poniedziałkowego popołudnia zacznie zmieniać się organizacja ruchu w rejonie siedziby ZUS. Jadąc ul. Głowackiego od strony al. Piłsudskiego będzie można skręcić tylko w prawo, w ul. Siemiradzkiego. Nie będzie możliwości skręcania w lewo, w ul. Fredry ani zawracania. Te utrudnienia, związane z budową ronda, wprowadzone zostają do odwołania.

Przebudowa układu kilkunastu dróg w centrum Rzeszowa zakończy się jesienią. Zadanie jest dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Szkoła na ul. Kwiatkowskiego nosi imię Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Od wczoraj Szkoła Podstawowa nr 37 w Rzeszowie nosi imię Prezydenta Tadeusza Ferenca. Placówka mieści się przy ul. Kwiatkowskiego, niedaleko domu, w którym mieszkał były prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu [MAPA]

RZESZÓW. W związku 17. PKO Półmaratonem Rzeszowskim, który odbędzie się w najbliższą sobotę 6 kwietnia, na dogach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu. Niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorów

RZESZÓW. Tuż przed świętami wielkanocnymi w Rzeszowie odbyło się uroczyste otwarcie Miejskiego Centrum Seniora. Placówka znajduje się przy ul. Rynek 7.

Rzeszów

Policja podsumowała święta w Rzeszowie. Tragiczne zdarzenie na Kopcu Konfederatów Barskich

RZESZÓW. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, tegoroczne święta wielkanocne „przebiegły w miarę spokojnie”.  Odnotowano dwa wypadki drogowe oraz jedno śmiertelne zdarzenie z udziałem quada. Doszło również do kilkudziesięciu kolizji.

Rzeszów

Wielka impreza biegowa już w tę sobotę w Rzeszowie. Na liście blisko 2 tys. osób

RZESZÓW. 6 kwietnia 2024 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się 17. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Imprezom biegowym towarzyszyć będzie akcja charytatywna na rzecz 7-letniej Klary.

Rzeszów

Nowe rozkłady jazdy pięciu linii MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia, dla pięciu linii komunikacji miejskiej obowiązują nowe rozkłady jazdy. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, zmiany dotyczą linii: 1, 16, 33, 52, 54.

Rzeszów

190 miejsc dla maluchów w nowym żłobku w Rzeszowie. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z firmą, która wybuduje nowy żłobek w Rzeszowie. Znajdzie się w nim miejsce dla 190 maluchów.

Rzeszów

Dodatkowe rządowe pieniądze dla Rzeszowa na posiłki dla dzieci i czytelnictwo

RZESZÓW. Rzeszów otrzyma ponad 2 mln zł dofinansowania na realizację programu  „Posiłek w szkole i w domu” oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Reklama