Rzeszów - Niedziela, 23.02.2025
Reklama

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

Dodano: /

fot. Materiały prasowe Polregio
fot. Materiały prasowe Polregio

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych. - To doskonała okazja do tego, aby w czasie wolnym wyskoczyć na stok narciarski lub odwiedzić bieszczadzkie szlaki turystyczne w zimowej aurze – informuje spółka Polregio, obsługująca nowe połączenie i zapowiada, że w dniu inauguracji połączenia, będzie możliwość zdobycia biletów na autokarową wycieczkę objazdową po najciekawszych atrakcjach Ustrzyk i okolicy.

W okresie ferii zimowych, tj. od 22 lutego do 9 marca 2025 r., pociągi na trasie Rzeszów Główny – Ustrzyki Dolne – Rzeszów Główny będą kursowały tylko w weekendy i będą jeździć jako przyspieszone. Od 10 marca, czyli kiedy w życie wejdzie marcowa korekta rozkładu jazdy, połączenie to będzie realizowane codziennie. Podróż koleją do Ustrzyk zajmie około 3,5 godziny.

Pociąg będzie zatrzymywał się na następujących stacjach i przystankach: Boguchwała, Czudec, Strzyżów nad Wisłokiem, Jasło, Jedlicze, Krosno, Sanok, Zagórz, Uherce.

Połączenia między Rzeszowem, a Ustrzykami Dolnymi realizowane będą w następującym kształcie:

a) w weekendy 1 para pociągów:

- wyjazd z Rzeszowa o godz. 5:37 – przyjazd do Ustrzyk Dolnych godz. 9:11,
- pociąg powrotny w sobotę z Ustrzyk Dolnych wyruszy o 14.39, a w niedzielę o 14.08 – przyjazd do Rzeszowa po godz.18.00

Reklama

b) w dni robocze 2 pary pociągów:

- wyjazd z Rzeszowa o godzinie 4:57, przyjazd do Ustrzyk Dolnych o 9:19,
- pociąg powrotny z Ustrzyk Dolnych o godzinie 14:09, przyjazd do Rzeszowa o godz. 18:36,

- wyjazd z Rzeszowa o godzinie 11:58, przyjazd do Ustrzyk Dolnych o godz. 16:40,
- pociąg powrotny z Ustrzyk Dolnych o godzinie 16:54, przyjazd do Rzeszowa o godz. 21:04.


Swojego zadowolenia z uruchomienia nowego połączenia kolejowego, nie kryje marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

- Na Podkarpaciu z radością obserwujemy prawdziwy boom na podróżowanie koleją. Bardzo chcieliśmy móc spełnić oczekiwania wielu osób - pasjonatów oraz turystów i doprowadzić do bezpośredniego skomunikowania stolicy Podkarpacia z zimową stolicą Bieszczadów – Ustrzykami Dolnymi. Nasze starania właśnie stają się rzeczywistością, co bardzo cieszy! Wcześniej nie pozwalały na to parametry jednego z odcinków linii 108, a teraz zapraszamy wszystkich, którzy kochają podróże i malownicze miejsca w Bieszczadach, by wsiąść do pociągu do Ustrzyk Dolnych – mówi Władysław Ortyl.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany na WSPiA. Pojawili się m.in. nowi prodziekani

RZESZÓW. Na uczelni pojawią się nowi Dziekani-Dyrektorzy Kolegiów Dydaktycznych ich zastępcy oraz pełnomocnicy Rektora.

Rzeszów

4 tys. zł za mecz tenisa z prezydentem Rzeszowa w ramach 27. Finału WOŚP. Trwają jeszcze trzy aukcje

RZESZÓW. Na ulicach stolicy innowacji podczas Finału działało ok. 300 wolontariuszy.

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie msza w intencji Pawła Adamowicza

RZESZÓW. Mszę w intencji śp. Pawła Adamowicza odbędzie się 19 stycznia br. w Katedrze Rzeszowskiej.

Rzeszów

Trwają poszukiwania 25-latka z Rzeszowa. Od 26 listopada nie ma z nim kontaktu

RZESZÓW. Zaginiony w dniu 26 listopada 2018 r. około godz. 12 wyszedł z mieszkania, nie informując domowników dokąd się udaje.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” za 16 mln euro. Powstanie do 2022 roku [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Ma być energooszczędny i dostosowany do architektury budynku G2A Areny.

Rzeszów

„Największe serce świata” dla Pawła Adamowicza. Dzisiaj o 20.00 na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W ramach akcji „Największe serce świata” wszyscy chętni mogą przyjść w środę(16.01.2019 r.) o godz. 20.00 na rzeszowski Rynek.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc ogłasza żałobę. Przełożono uroczystości z okazji 665-lecia lokacji Rzeszowa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ogłosił czwartek i piątek (17 i 18 stycznia) dniami żałoby.

Rzeszów

Na Dworzysku pojawiła się nowa firma

RZESZÓW. Vissavi ma 16 sklepów firmowych w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie.

Reklama