Rzeszów - Środa, 02.04.2025
Reklama

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia chodnika i rewitalizacji al. Pod Kasztanami

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz pyta o możliwość poszerzenia chodnika na al. Pod Kasztanami, odsunięcie ławek oraz wyczyszczenie kostki granitowej z uwzględnieniem wyrównania jej powierzchni.

Pierwszą sprawę, na jaką zwraca uwagę radny Rozwoju Rzeszowa Daniel Kunysz, jest chodnik jaki znajduje się na al. Pod Kasztanami. Jest on zbyt wąski i podczas wzmożonego ruchu spacerowicze, w tym kobiety z wózkami mają problemy z minięciem, przez co schodzą z chodnika i wydeptują zieleń pomiędzy kostką brukową i kostką granitową.

Kolejna sprawa dot. właśnie kostki granitowej, która zdaniem radnego, powinna zostać wyczyszczona i „wypełniona bezbarwną żywicą ochronną, która poprawi estetykę oraz wyrówna nierówności”.
Reklama
Trudno się nie zgodzić, że wzmożony ruch na chodniku powstaje głównie przez nierówności na kostce granitowej, utrudniające poruszanie się kobietom w butach na obcasie, rodzicom z wózkami oraz osobom jadącym hulajnogami.

„Należy również odsunąć ławki od głównego ciągu, tak aby siedzące na nich osoby nie utrudniały ruchu pieszego” – czytamy w interpelacji.

Ponadto wg. treści interpelacji rewitalizacja tej przestrzeni przyczyni się do ożywienia alei. Daniel Kunysz w swojej interpelacji wnosi również o poprawę oświetlenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Załęskiej zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Ratusz poinformował o planach rozbudowy kolejnego odcinka ul. Załęskiej na osiedlu Załęże. Dziś podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Od dziś nowy rozkład jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 roku obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zmiany i korekty dotyczą kilkudziesięciu linii: 0A, 0B, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,...

Rzeszów

Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do RBO 2026

RZESZÓW. Rekordową liczbę 186 projektów zgłosili mieszkańcy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 rok (w ubiegłym roku było to 156 projektów). Składanie wniosków zakończyło się 31 marca.

Rzeszów

100 tys. zł na stypendia dla artystów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 100 tys. zł – taką kwotę miasto zamierza przeznaczyć w tym roku na stypendia dla artystów. 1 kwietnia rozpoczyna się nabór wniosków do nowego programu.

Rzeszów

Wiemy, kto przebuduje stadion na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie wybrał firmę, która zajmie się przebudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny w nowej lokalizacji [PROGRAM]

RZESZÓW. Nie na rzeszowskim Rynku, a na terenie przy fontannie multimedialnej odbędzie tegoroczny Jarmark Wielkanocny. Zobaczcie, jak prezentuje się niezwykle bogaty program wydarzenia.

Rzeszów

1 kwietnia startuje sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ostatnie przygotowania [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wtorek, 1 kwietnia rozpocznie się sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa powstała łąka krokusowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W samym centrum Rzeszowa powstał krokusowy dywan utworzony z tysięcy kwiatów. Projekt powstała w ramach programu „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”.

Reklama