Rzeszów - Piątek, 22.11.2024
Reklama

Radni PiS chcą całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości ponownie apelują do prezydenta Rzeszowa o ustalenie kierunków działań. Tym razem sprawa dotyczy funkcjonowania wypożyczalni rowerów miejskich. Proponują m.in. zintegrowanie jej z kartą miejską oraz całorocznego funkcjonowania.

Tegoroczny sezon rowerowy, można by rzec ruszył z „wysokiego C”. Ratusz od 1 maja uruchamia Rzeszowski Rower Miejski, miejscy radni w związku w powyższym organizują konferencję, a radni PiS-u po raz kolejny w projekcie uchwały zwracają się do prezydenta w sprawie ustalenia kierunków działania.

Tym razem wnioskują o utworzenie całorocznego, nowoczesnego systemu wypożyczalni rowerów, który obejmuje m.in. integrację karty miejskiej z wypożyczalnią i systemem ZTM, stworzenie aplikacji za pośrednictwem której użytkownicy otrzymują informacje o lokalizacji rowerów, utworzenie sieci stacji do parkowania oraz możliwości rozbudowy system o inne środki, wspominają o skuterach elektrycznych.

Do projektu uchwały odniósł się podczas czwartkowej konferencji prasowej zastępca prezydenta Rzeszowa Marek Ustrobiński oraz radny Rozwoju Rzeszowa Tomasz Kamiński: „Były zarzuty w stosunku do nas kierowane, że przetarg zawarty jest tylko na jeden rok, ale zmiany technologiczne są tak szybkie, tych nowinek jest tak dużo, że chcemy za tym nadążać” – wyjaśniał zastępca prezydenta.
Reklama
„Kilka dni temu słyszeliśmy od kilka radnych o tym, że należy powrócić do stacji bazowych, no oczywiście to jest powrót do średniowiecza. My jako Rzeszów - stolica innowacji idziemy do przodu” – dodał Tomasz Kamiński.

W uzasadnieniu projektu uchwały, radni Prawa i Sprawiedliwości zwracają uwagę, że całoroczna wypożyczalnia jest inwestycją oczekiwaną przez mieszkańców stolicy województwa podkarpackiego, podkreślając kilkakrotnie, że tego typu przedsięwzięcie ma rację bytu ze względu na jego ekologiczne oddziaływanie oraz na dużą liczbę studentów.

„W przypadku ludzi młodych i studiujących nie bez znaczenia jest także wymiar finansowy, gdyż transport rowerowy należy do najtańszych sposobów podróżowania po mieście” – czytamy w uzasadnieniu uchwały, którą radni szerzej omówią podczas najbliższej sesji Rady Miasta 23 kwietnia.

Jak wiemy, miasto Rzeszów już raz zdecydowało się na realizacje podobnego przedsięwzięcia, jednak nie sprawdziło się ono w tamtym czasie w praktyce, a zniszczone rowery i stacje bazowe długo ozdabiały ulice miasta.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PKP PLK otrzymało dofinansowanie na przebudowę stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisały umowę na dofinansowanie dwóch projektów.

Reklama