Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Przyjezdni kierowcy odpowiedzialni za korki w mieście? Jeden z radnych uważa, że tak

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Sławomir Gołąb, radny z Rozwoju Rzeszowa, za główne źródło zakorkowanych ulic traktuje samochody na obcych rejestracja oraz złe oznakowanie skrzyżowań.

Korki na ulicach Rzeszowa stają się coraz głośniejszym tematem. Najpierw ratusz za korki starał się obarczyć winą kierowców opóźniających opuszczanie skrzyżowań, następnie Krystyna Wróblewska z Prawa i Sprawiedliwości za zbyt duże korki obwiniała władze miasta.

W okresie wyborczym zrzucanie odpowiedzialności na innych i wytykanie błędów politycznym przeciwnikom jest na porządku dziennym i już chyba nikogo taki stan rzeczy nie zaskakuje. Problem zatłoczonych ulic pojawił się również na wtorkowej sesji Rady Miasta, tym razem winowajcami okazali się kierowcy na innych rejestracjach niż „RZ”.

„Ostatnio w prawie zawrzała dyskusja na temat korków jakie są w mieście Rzeszowie. Po części się zgadzam z panem prezydentem, że kierowcy po Rzeszowie nie potrafią do końca jeździć. Chciałbym zwrócić uwagę, że te największe problemy komunikacyjne mamy z tymi samochodami, które mają rejestracje RZE, RLE, RBR itd., czyli Ci którzy przyjeżdżają do naszego miasta” – wyjaśniał radny Rozwoju Rzeszowa, Sławomir Gołąb.

Na samym wypunktowaniu kierowców nieumiejętnie poruszających się po rzeszowskim ulicach się nie skończyło. W dalszej wypowiedzi radnego pojawia się propozycja, aby „edukować” takich kierowców za pomocą droższych miejsc parkingowych.

„Nie dość, że jeżdżą jak chuligani po naszych ulicach, rozwijając czasem nadmierną prędkość, w ogóle nie zwracając uwagi na pieszych i na przejścia dla pieszych. Na miejscu pana prezydenta nie miał bym zlitowania nad tymi samochodami i podwyższyłbym cenę za miejsca parkingowe” – dodaje radny.
Reklama
Następnie Sławomir Gołąb zwrócił uwagę na kolejny czynnik mogący odpowiadać za korki w mieście: „Jednym z powodów powstawania korków są także złe oznakowania na niektórych skrzyżowaniach, na przykład skrzyżowanie ul. Dąbrowskiego z ul. Batalionów Chłopskich i Al. Powstańców Warszawy. Jest tam tablica informacyjna, która kieruje na autostradę, a odległość od tego skrzyżowania do łącznika z S19 i z autostradą jest dosłownie 500 metrów i teraz taki kierowca przejezdny będzie jechał w korkach po obwodnicy, a praktycznie za 500 metrów może znaleźć się już na autostradzie”.

Po wypowiedzi radnego głos zabrał prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, który w swojej wypowiedzi wyjaśnił, że „nie chce nikogo obwiniać, chociaż ma swoje zdanie”. Póki co poza konferencjami prasowymi i luźnymi wypowiedziami o charakterze sugestii, problem korków w mieści stoi w miejscu, a przyszłość jaka rysuje się dla kierowców nie będzie zapewne kolorowa. Przykładem niech będą planowane i realizowane inwestycje w rejonie hali Podpromie, ul. Kopisto oraz Stadionu Miejskiego. Wprost proporcjonalny wzrost mieszkań do budowanych lub remontowanych dróg wciąż przedstawia się niekorzystnie, gdyż w mieście w pierwszej kolejności czeka się na problem, zamiast dusić go w zarodku.
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Remont nowego budynku dla Rady Powiatu Rzeszowskiego zakończony

RZESZÓW. Dopiero w październiku cały urząd ma się już znaleźć w nowym obiekcie przy ul. Bernardyńskiej.

Rzeszów

mLegitymacja w rzeszowskich szkołach. Ile zgłoszono placówek?

RZESZÓW. 14 rzeszowskich szkół złożyło wniosek o wdrożenie usługi mLegitymacja w szkołach placówkach.

Rzeszów

Nowa inwestycja mieszkaniowa na os. Drabinianka

RZESZÓW. Szykuje się kolejna inwestycja na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Stał w korku, gdy jego żona zaczęła rodzić. Pomogli mu rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Wczoraj, przed godz. 8 w Trzebownisku, policjantów patrolujących trasę Zaczernie - Sokołów Małopolski zatrzymał mężczyzna.

Rzeszów

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Politechnice Rzeszowskiej.

Rzeszów

List intencyjny ws. nowej siedziby Sądu Okręgowego. Podpisano niezobowiązujący wyraz woli

RZESZÓW. W Ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowa.

Rzeszów

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. Dzięki inwestycji wartej 67 mln zł pasażerowie podróżujący pociągiem do Warszawy będą mogli liczyć na krótszy czas przejazdu.

Rzeszów

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW. Dachser zajmuje się głównie obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Reklama