Rzeszów - Czwartek, 17.04.2025
Reklama

Przy SP nr 23 powstanie mini park linowy

Dodano:

Zdjęcie ze strony: www.sp23rzeszow.edupage.org
Zdjęcie ze strony: www.sp23rzeszow.edupage.org
RZESZÓW. Uczniowie szkoły podstawowej nr 23 przy ul. Pelczara na osiedlu Nowe Miasto będą mieli mini park linowy. Przetarg na realizację inwestycji już trwa.  

Istniejący na terenie szkoły stary plac zabaw, zostanie zastąpiony niskim parkiem linowym z wieloma atrakcjami. Będą to głównie stalowe konstrukcje do wspinaczki. Urządzenia będą przeznaczone głównie dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 3 - 14 lat. Zabawa na nich ma rozwijać m.in. równowagę, siłę fizyczną. W mini parku powstanie też bezpieczna nawierzchnia z mat przerostowych (168 m kw.), teren zostanie wyrównany i pojawi się nowy trawnik (295 m kw.). Zamontowane zostaną również ławki i kosz na śmieci.

Przetarg na budowę parku już trwa. Wykonawca będzie miał nieco ponad trzy miesiące od daty podpisania umowy na realizację inwestycji.

Projekt budowy niskiego parku linowego przy Szkole Podstawowej nr 23 znalazł się na liście zadań przyjętych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2022 r. Inwestycja zdobyła 678 głosów.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Odrzucono pomysł radnych PiS odnośnie rozbudowy sześciu skrzyżowań w Rzeszowie

RZESZÓW. Punkt po głosowaniu został usunięty z planu obrad radnych.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże, w jednej ze szkół średnich, w tworzeniu klas z branży lotniczej

RZESZÓW. Umowę podpisali prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej i Adam Krzysztoń, starosta powiatu łańcuckiego.

Rzeszów

UR o petycji w sprawie eksperymentów na zwierzętach: „ma niewiele wspólnego z rzeczywistością”

RZESZÓW. Zwierzęta, na których przeprowadzane będą eksperymenty nie mogą odczuwać stresu.

Rzeszów

Waldemar Szumny trzecim wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Podczas IV sesji Rady Miasta zdecydowała się na wybór trzeciego wiceprzewodniczącego rady. Został nim radny Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Szumny.

Rzeszów

10 autobusów elektrycznych lada dzień wyjedzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Autobusy będa obsługiwać linie 0A i 0B.

Rzeszów

Palił marihuanę prowadząc samochód. Na ul. Rejtana mężczyznę zauważył policjant

RZESZÓW. Do tej nietypowej interwencji doszło w poniedziałek ok. godz. 12.30.

Reklama