Rzeszów - Wtorek, 01.04.2025
Reklama

Przy SP nr 23 powstanie mini park linowy

Dodano:

Zdjęcie ze strony: www.sp23rzeszow.edupage.org
Zdjęcie ze strony: www.sp23rzeszow.edupage.org
RZESZÓW. Uczniowie szkoły podstawowej nr 23 przy ul. Pelczara na osiedlu Nowe Miasto będą mieli mini park linowy. Przetarg na realizację inwestycji już trwa.  

Istniejący na terenie szkoły stary plac zabaw, zostanie zastąpiony niskim parkiem linowym z wieloma atrakcjami. Będą to głównie stalowe konstrukcje do wspinaczki. Urządzenia będą przeznaczone głównie dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 3 - 14 lat. Zabawa na nich ma rozwijać m.in. równowagę, siłę fizyczną. W mini parku powstanie też bezpieczna nawierzchnia z mat przerostowych (168 m kw.), teren zostanie wyrównany i pojawi się nowy trawnik (295 m kw.). Zamontowane zostaną również ławki i kosz na śmieci.

Przetarg na budowę parku już trwa. Wykonawca będzie miał nieco ponad trzy miesiące od daty podpisania umowy na realizację inwestycji.

Projekt budowy niskiego parku linowego przy Szkole Podstawowej nr 23 znalazł się na liście zadań przyjętych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2022 r. Inwestycja zdobyła 678 głosów.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Załęskiej zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Ratusz poinformował o planach rozbudowy kolejnego odcinka ul. Załęskiej na osiedlu Załęże. Dziś podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Od dziś nowy rozkład jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 roku obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zmiany i korekty dotyczą kilkudziesięciu linii: 0A, 0B, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,...

Rzeszów

Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do RBO 2026

RZESZÓW. Rekordową liczbę 186 projektów zgłosili mieszkańcy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 rok (w ubiegłym roku było to 156 projektów). Składanie wniosków zakończyło się 31 marca.

Rzeszów

100 tys. zł na stypendia dla artystów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 100 tys. zł – taką kwotę miasto zamierza przeznaczyć w tym roku na stypendia dla artystów. 1 kwietnia rozpoczyna się nabór wniosków do nowego programu.

Rzeszów

Wiemy, kto przebuduje stadion na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie wybrał firmę, która zajmie się przebudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny w nowej lokalizacji [PROGRAM]

RZESZÓW. Nie na rzeszowskim Rynku, a na terenie przy fontannie multimedialnej odbędzie tegoroczny Jarmark Wielkanocny. Zobaczcie, jak prezentuje się niezwykle bogaty program wydarzenia.

Rzeszów

1 kwietnia startuje sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ostatnie przygotowania [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wtorek, 1 kwietnia rozpocznie się sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa powstała łąka krokusowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W samym centrum Rzeszowa powstał krokusowy dywan utworzony z tysięcy kwiatów. Projekt powstała w ramach programu „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”.

Reklama