Rzeszów - Środa, 15.01.2025
Reklama

Przekazano plac budowy pod PCLA

Dodano: /

Wizualizacja PCLA / Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
Wizualizacja PCLA / Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Jest kolejny ważny krok w kierunku budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki przy ul. Wyspiańskiego. W poniedziałek, 30 grudnia przekazano firmie Mirbud teren pod budowę nowego stadionu.

- To bardzo pozytywna informacja na koniec roku dla mieszkańców, którzy czekają na ten piękny obiekt – mówi Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Przekazanie terenu oznacza, że mogą rozpoczynać się prace rozbiórkowe starego stadionu przy ul. Wyspiańskiego. Warto dodać, że część jego infrastruktury zostanie wykorzystana powtórnie. Tak będzie m.in. z krzesełkami, elementami ogrodzenia, monitoringiem, kostką brukową. Zadba o to Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Złożony został już także wniosek o pozwolenie na budowę nowego stadionu.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne powstanie przy ul. Wyspiańskiego, w miejscu obecnego stadionu Resovii. Będzie jednym z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce.

Obiekt będzie pełnił trzy funkcje, w tym najważniejszą: atletyczną. - Będziemy mieć jeden z lepszych kompleksów ośrodków szkolenia lekkoatletycznego Polsce – poskreśla Konrad Fijołek. PCLA ma być przystosowane do organizowania zawodów rangi mistrzostw Polski seniorów czy też mistrzostw Europy U23, U20, U18. Stadion będzie wyposażony w 400 metrową bieżnię a także m.in. skocznie do skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz krytą, 150 metrową bieżnię.

Drugą funkcją stadionu będzie piłkarska. Obiekt spełni kryteria licencyjne Ekstraklasy i rozgrywek klubowych UEFA. Na trybunach znajdzie się blisko 8 tys. zadaszonych miejsc siedzących. Sektor dla kibiców drużyny przyjezdnej ma mieć minimum 5 proc. lecz nie więcej niż 6 proc. pojemności stadionu. Na trybunach będzie wydzielony sektor rodzinny, sektor kibiców drużyny gospodarzy, sektor dla gości VIP oraz min. 50 miejsc dla osób z niepełnosprawnością. Boisko do gry w piłkę nożną będzie z trawy naturalnej, wyposażone w system nawadniania i podgrzewania.

Nowy stadion będzie również przystosowany do organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak np. koncerty. Jest to trzecia funkcja, jaką ma pełnić obiekt.

Inwestycję realizuje wybrana w przetargu firma Mirbud. Koszt budowy stadionu i towarzyszącej mu infrastruktury to 194 mln zł.

Ważna informacja - od momentu przekazania stadionu wykonawcy, czyli od 30 grudnia, obiekt przy Wyspiańskiego jest nieczynny dla mieszkańców.

Reklama


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozpoczęły się prace przy odmuleniu rzeszowskiego zalewu. Najpierw przeniosą rośliny kotewki

RZESZÓW. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie informuje o rozpoczęciu prac w związku z odmuleniem zalewu w Rzeszowie

Rzeszów

Niematerialny skarb – strój rzeszowiaków, czyli rańtuch na głowie i łoktusza na ramiona

RZESZÓW. Początkowo stroje rzeszowiaków nosiły wiele znamion ubioru Lasowiaków, zamieszkujących obręb Puszczy Sandomierskiej.

Rzeszów

Aktywiści ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki protestowali przed Galerią Rzeszów

RZESZÓW. Protest odbył się w ramach trwającej od końca lipca kampanii Stowarzyszenia Otwarte Klatki skierowanej do Deni Cler Milano

Rzeszów

W Budziwoju powstaje centrum handlowe. Otwarcie na wiosnę [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Docelowo powierzchnia obiektu sięgnie 4 tys. m2.

Rzeszów

Za nieprawidłowe parkowanie w Rzeszowie wręczą "Krowę Miesiąca"

RZESZÓW. Społecznicy z inicjatywy „Święte Krowy Rzeszowskie” chcą, by za złe parkowanie kierowca otrzymał tzw. Krowę Miesiąca.

Rzeszów

Recydywista firmy Game Over Cycles idzie na sprzedaż. Cena: 1 mln dolarów

RZESZÓW. Polski producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles wystawiła na sprzedaż swój najbardziej znany motocykl - Recydywistę.

Rzeszów

Most łączący Rzeszów z Boguchwałą ma kosztować ponad 100 mln zł

RZESZÓW. Nie znana jest data realizacji, źródła finansowania oraz wkład własny poszczególnych stron.

Rzeszów

Niematerialny skarb - gwara, czyli rzeszowskie micyje słowne

RZESZÓW. O porannej sardze, micyjach rzeszowskiej kultury oraz o chabaziach w parkach.

Reklama