Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Przedpremierowa projekcja filmu, do którego sceny skręcono m.in. na rzeszowskim Rynku

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Aleksandra Gorzelak - Nieduży
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Aleksandra Gorzelak - Nieduży
RZESZÓW. W czwartkowy wieczór, w rzeszowskim kinie Zorza, twórcy filmu „Władcy przygód. Stąd do Oblivio” wspólnie z widzami śledzili losy nastoletniego bohatera. Sceny do filmu kręcono m.in. w Rzeszowie, a cały projekt był dofinansowany z Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Na przedpremierowym pokazie w kinie Zorza pojawił się autor scenariusza, reżyser filmu Tomasz Szafrański, odtwórca roli Eddiego – Maciej Makowski oraz prodcent Marcin Ksobiech.

„Podkarpacie i Rzeszów dwukrotnie doprowadziły do tego, że ten film powstał. Po raz pierwszy, kiedy otrzymaliśmy dofinansowanie. Po raz drugi pomogliście nam, kiedy nie było pieniędzy na dokończenie postprodukcji i Podkarpacie wtedy nas wsparło. Gdyby nie to, że dostaliśmy wtedy po raz drugi wsparcie, nie wiem czy siedzielibyśmy tutaj dzisiaj” – mówił w Rzeszowie twórca filmu.

„Władcy przygód. Stąd do Oblivio” to historia nastoletniego Franca, którego przyjacielem niespodziewanie zostaje Eddie – zbieg z krainy Oblivio, wypełnionej zapomnianymi piosenkami. By uratować przybysza przed bezwzględnymi Łowcami Głów, Franek wraz z Izką przeżyją pełną niezwykłych przygód podróż i poznają smak prawdziwej przyjaźni.
Reklama
„Robienie tego filmu przypominało nieco tornado. Na planie, choć byliśmy świetnie przygotowani działo się mnóstwo niespodziewanych, zaskakujących rzeczy. Wyzwaniem była gra z dwójką nastoletnich aktorów. Chcieliśmy zrobić film, który i dla nas i dla widzów będzie przygodą i przyjemnością. Mam nadzieję, że się udało” – podkreślał odtwórca roli Eddiego - Maciej Makowski.

To pierwszy film familijny, który otrzymał dofinansowanie dzięki decyzji Podkarpackiej Komisji Filmowej, funkcjonującej w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Województwo podkarpackie i miasto Rzeszów zainwestowały w film 150 tysięcy złotych oraz udostępniły plenery, w których nagrywane były filmowe sceny.

Uważni widzowie z łatwością rozpoznają rzeszowski rynek czy ulicę 3 Maja, na których powstały między innymi scena brawurowego pościgu. Przy realizacji fabuły pracowali też twórcy związani z Podkarpaciem , wśród nich aktor Łukasz Wójcik, który gra jednego z Łowców Głów oraz autorka scenografii Anna Rymarz.

Piosenkę do filmu zaśpiewał Janusz Panasewicz z Lady Pank. „Władcy przygód” do kin w całej Polsce trafią w 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policjant z Rzeszowa z ministerialnym orderem za oddawanie krwi

RZESZÓW. Odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” otrzymują krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi.

Rzeszów

Tragiczny wypadek przy ul. Okulickiego. Mężczyznę przygniótł wózek widłowy

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 6.00. 60-latek zmarł.

Rzeszów

Walka o parking trwa. Ratusz skieruje sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

RZESZÓW. Decyzją sejmiku województwa podkarparpackiego parking dla pojazdów przewożących odpady niebezpieczne znajdzie się przy ul. Ciepłowniczej.

Rzeszów

Z rzeszowskich przystanków znikną reklamy

RZESZÓW. ZTM przestaje dzierżawić miejsca reklamowe na przystankach.

Rzeszów

Zaginionego 80-latka odnaleźli dzielnicowi z Nowego Miasta

RZESZÓW. 80-latek był z siostrą w przychodni przy ul. Seniora, gdzie miał wizytę u lekarza.

Rzeszów

Chińczycy zainteresowani budową drogi S19 z Rzeszowa do Babicy. Złożyli ofertę na 1,1 mld zł

RZESZÓW. W przetargu udział wzięło sześć firm i tylko oferta chińskiego wykonawcy wpisuje się w zamierzenia finansowe GDDKiA.

Rzeszów

Mają doradzać władzom miasta w sprawach infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 lutego w siedzibie Urban Lab przy ul. 3 maja o godz. 16.00.

Rzeszów

Kraków może dać władzom Rzeszowa lekcję, jak skutecznie uczyć dzieci ekologii

RZESZÓW. Przy krakowskich szkołach powstaną ogrody z drobnymi uprawami. Projekt ma na dzień dzisiejszy charakter pilotażowy

Reklama