Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Przedpremierowa projekcja filmu, do którego sceny skręcono m.in. na rzeszowskim Rynku

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Aleksandra Gorzelak - Nieduży
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Aleksandra Gorzelak - Nieduży
RZESZÓW. W czwartkowy wieczór, w rzeszowskim kinie Zorza, twórcy filmu „Władcy przygód. Stąd do Oblivio” wspólnie z widzami śledzili losy nastoletniego bohatera. Sceny do filmu kręcono m.in. w Rzeszowie, a cały projekt był dofinansowany z Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Na przedpremierowym pokazie w kinie Zorza pojawił się autor scenariusza, reżyser filmu Tomasz Szafrański, odtwórca roli Eddiego – Maciej Makowski oraz prodcent Marcin Ksobiech.

„Podkarpacie i Rzeszów dwukrotnie doprowadziły do tego, że ten film powstał. Po raz pierwszy, kiedy otrzymaliśmy dofinansowanie. Po raz drugi pomogliście nam, kiedy nie było pieniędzy na dokończenie postprodukcji i Podkarpacie wtedy nas wsparło. Gdyby nie to, że dostaliśmy wtedy po raz drugi wsparcie, nie wiem czy siedzielibyśmy tutaj dzisiaj” – mówił w Rzeszowie twórca filmu.

„Władcy przygód. Stąd do Oblivio” to historia nastoletniego Franca, którego przyjacielem niespodziewanie zostaje Eddie – zbieg z krainy Oblivio, wypełnionej zapomnianymi piosenkami. By uratować przybysza przed bezwzględnymi Łowcami Głów, Franek wraz z Izką przeżyją pełną niezwykłych przygód podróż i poznają smak prawdziwej przyjaźni.
Reklama
„Robienie tego filmu przypominało nieco tornado. Na planie, choć byliśmy świetnie przygotowani działo się mnóstwo niespodziewanych, zaskakujących rzeczy. Wyzwaniem była gra z dwójką nastoletnich aktorów. Chcieliśmy zrobić film, który i dla nas i dla widzów będzie przygodą i przyjemnością. Mam nadzieję, że się udało” – podkreślał odtwórca roli Eddiego - Maciej Makowski.

To pierwszy film familijny, który otrzymał dofinansowanie dzięki decyzji Podkarpackiej Komisji Filmowej, funkcjonującej w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Województwo podkarpackie i miasto Rzeszów zainwestowały w film 150 tysięcy złotych oraz udostępniły plenery, w których nagrywane były filmowe sceny.

Uważni widzowie z łatwością rozpoznają rzeszowski rynek czy ulicę 3 Maja, na których powstały między innymi scena brawurowego pościgu. Przy realizacji fabuły pracowali też twórcy związani z Podkarpaciem , wśród nich aktor Łukasz Wójcik, który gra jednego z Łowców Głów oraz autorka scenografii Anna Rymarz.

Piosenkę do filmu zaśpiewał Janusz Panasewicz z Lady Pank. „Władcy przygód” do kin w całej Polsce trafią w 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe sklepy i perfumeria na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Firma Lagardere Travel Retail rozbuduje strefę komercyjno-gastronomiczną w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże ulepszać transport w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Naukowcy Politechniki Rzeszowskiej będą zbierać i analizować dane, a także prowadzić ankiety wśród mieszkańców miasta i okolic.

Rzeszów

Karpaty na Widelcu. Co zjemy na festiwalu? [MENU]

RZESZÓW. Festiwal odbędzie się w dniach 24 - 25 września na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Otwarto ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mini park powstał na terenie o powierzchni 20 arów. Są tu m.in. parklety wypoczynkowe, ławki, siłownia oraz zadarzona pergola.

Rzeszów

Nowa poradnia urologiczna w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. 3 października ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów w nowej poradni urologicznej, która powstała w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał model Układu Słonecznego

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści zyskali nową, „kosmiczną atrakcję”. 

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku"

RZESZÓW. Przygotowany przez Rzeszów i słowacki Stropkov projekt „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich” został doceniony w 15. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”.

Reklama