Rzeszów - Niedziela, 01.12.2024
Reklama

Profesorowie UR wśród najbardziej wpływowych osób w medycynie

Dodano:

Na zdj. od lewej: prof. dr hab. n. med. Artur Mazur / dr hab. n. med. Piotr Futyma, prof. UR - fot. Materiały UR
Na zdj. od lewej: prof. dr hab. n. med. Artur Mazur / dr hab. n. med. Piotr Futyma, prof. UR - fot. Materiały UR
RZESZÓW. Portal medyczny Puls Medycyny opublikował wyniki prestiżowego rankingu „Listy Stu”, czyli najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie w 2023 roku. W gronie laureatów znaleźli się profesorowie z Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego: prof. dr hab. n. med. Artur Mazur oraz dr hab. n. med. Piotr Futyma, prof. UR.

Ranking „Lista Stu” powstaje we współpracy z jurorami, zaproszonymi przez "Puls Medycyny". Skład kapituły co roku się zmienia. W obecnym plebiscycie, w obu kategoriach, oceniało kandydatów 45 ekspertów. Każdy juror otrzymał proponowaną przez redakcję listę kandydatów, ale przed opracowaniem ostatecznego zestawienia mógł zgłosić inne osoby, jego zdaniem, godne wymienienia w tym gronie.

Kolejny etap to ocena kandydatów w trzech kategoriach:
  1. osiągnięcia i dokonania w 2023 r.
  2. pozytywny wpływ na rozwój polskiej medycyny / systemu ochrony zdrowia
  3. -siła publicznego oddziaływania
W każdej z powyższych kategorii przyznawane są punkty od 1 do 10. O miejscu w rankingu decyduje łączna liczba punktów.
Reklama
Na Liście Stu 2023 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie znaleźli się profesorowie z Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego:

Prof. dr hab. n. med. Artur Mazur - spec. pediatrii, endokrynologii oraz endokrynologii i diabetologii dziecięcej; prorektor ds. Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierownik II Kliniki Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie; członek Komitetu Rozwoju Człowieka PAN; wiceprezes zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz członek zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej.

Dr hab. n. med. Piotr Futyma, prof. UR - spec. kardiologii i elektrofizjologii, wyspecjalizowany w inwazyjnym leczeniu zaburzeń rytmu serca w Ośrodku Kardiologii Zabiegowej im. św. Józefa w Rzeszowie; członek: rady Instytutu Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Komisji ds. Stopni i Tytułów UR.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Rzeszów

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Rzeszów

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

RZESZÓW. 16 betoniarek brało udział w betonowaniu płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego.

Rzeszów

Sto operacji z udziałem robota da Vinci w KSW nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbyła się właśnie 100. operacja wykonana przy pomocy robota da Vinci, wykorzystywanego przy zabiegach na raka prostaty.

Reklama