Rzeszów - Poniedziałek, 13.01.2025
Reklama

Poprawki na budowie RCK. Otwarcie placu dworcowego opóźnione

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Poprawki na placu dworcowym oraz brak regulaminu parkingu podziemnego wstrzymały otwarcie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to duża inwestycja składająca się z trzech elementów. Dwa z nich realizuje miasto Rzeszów. Jeden z nich to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca. W ramach tego zadania przebudowano ul. Grottgera i plac Kilińskiego na odcinku ok. 340 m, ul. Asnyka na odcinku ok. 60 m, ul. Bardowskiego na odcinku ok. 170 m wraz z przebudową ul. Batorego na odcinku ok. 50 m. Na skrzyżowaniu ulic Asnyka i Grottgera powstało rondo oraz ścieżki rowerowe. Wybudowano nowe i przebudowano istniejące chodniki oraz oświetlenie. Inwestycja objęła także przebudowę pętli autobusowej przy ul. Bardowskiego, która pełni funkcję niewielkiego dworca autobusowego komunikacji lokalnej.

Drugi element to przebudowa placu przed dworcem kolejowym i budowa pod nim parkingu podziemnego, w którym znajdzie się ponad 100 miejsc postojowych, tym m.in. miejsca dla taksówek, miejsca krótkiego postoju Kiss&Ride oraz miejsca postoju długoterminowego. W ramach tej części inwestycji, od nowa zaaranżowany został plac przed dworcem. Ułożona została tam nowa nawierzchnia, pojawiły się ławki, fontanna. Zamontowane zostały tam także nowoczesne, przeszkolone wiaty.
Reklama
Część drogowa RCK została udostępniona mieszkańcom pod koniec ubiegłego roku. Plac dworcowy na razie pozostaje jeszcze nieczynny, ze względu na konieczne poprawki, które miasto nakazało wykonawcy. - Poprawki, które zostały zlecone polegały m.in. na wyregulowaniu pantografów (urządzeń do ładowania autobusów elektrycznych), a także na drobnych pracach takich jak miejscowe uzupełnienie żywicy czy też poprawa oznakowania lub przełożenie kostki w kilku miejscach – wylicza Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Kolejnym elementem, który wstrzymuje otwarcie palcu dworcowego, jest brak regulaminu parkingu podziemnego. Ten ma zostać uchwalony podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Po uprawomocnieniu się uchwały zawierającej regulamin, poznamy termin uruchomienia parkingu. Będzie to najprawdopodobniej początek lutego.  

Koszt tych dwóch elementów Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, za które odpowiedzialne jest miasto, to ponad 50 mln zł.

Po stronie PKP S.A. pozostaje ostatni etap inwestycji, tj. modernizacja budynku dworca.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dotacje na usuwanie azbestu w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Od 17 do 31 marca rzeszowianie będą mogli złożyć wnioski o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

Rzeszów

Rzeszów w elitarnym gronie europejskich miast

RZESZÓW. Wspólny projekt Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Łodzi otrzymał grant w wysokości 1,5 mln euro.

Rzeszów

Utrudnienia w ruchu na dwóch rzeszowskich ulicach

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych trzech tygodniach, na dwóch rzeszowskich ulicach wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przebudową zatok autobusowych.

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę Wisłokostrady

RZESZÓW. Na realizację inwestycji udało się pozyskać blisko 100 mln zł dofinansowania z zewnątrz.

Rzeszów

Tadeusz Nalepa będzie miał kolejny mural w Rzeszowie

RZESZÓW. W sierpniu na jednym z budynków przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie pojawi się mural z wizerunkiem Tadeusza Nalepy. Dzieło stworzą rzeszowscy artyści.  

Rzeszów

Drugi etap programu małej retencji w Rzeszowie. Trwa nabór wniosków

RZESZÓW. Pieniądze można otrzymać m.in. na zakup i montaż zbiorników na wodę deszczową, czy wykonanie oczka wodnego, albo ogrodu deszczowego.

Rzeszów

Czarnogóra - nowy kierunek czarterowy z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W wakacyjnej oferice podrzeszowskiego lotniska znajdzie się 24 kierunki, do 13 krajów.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" rusza w trasę. W marcu odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, widzowie mogą poznać historie wybitnych Polek i Polaków.

Reklama