Rzeszów - Piątek, 04.04.2025
Reklama

Poprawki na budowie RCK. Otwarcie placu dworcowego opóźnione

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Poprawki na placu dworcowym oraz brak regulaminu parkingu podziemnego wstrzymały otwarcie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to duża inwestycja składająca się z trzech elementów. Dwa z nich realizuje miasto Rzeszów. Jeden z nich to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca. W ramach tego zadania przebudowano ul. Grottgera i plac Kilińskiego na odcinku ok. 340 m, ul. Asnyka na odcinku ok. 60 m, ul. Bardowskiego na odcinku ok. 170 m wraz z przebudową ul. Batorego na odcinku ok. 50 m. Na skrzyżowaniu ulic Asnyka i Grottgera powstało rondo oraz ścieżki rowerowe. Wybudowano nowe i przebudowano istniejące chodniki oraz oświetlenie. Inwestycja objęła także przebudowę pętli autobusowej przy ul. Bardowskiego, która pełni funkcję niewielkiego dworca autobusowego komunikacji lokalnej.

Drugi element to przebudowa placu przed dworcem kolejowym i budowa pod nim parkingu podziemnego, w którym znajdzie się ponad 100 miejsc postojowych, tym m.in. miejsca dla taksówek, miejsca krótkiego postoju Kiss&Ride oraz miejsca postoju długoterminowego. W ramach tej części inwestycji, od nowa zaaranżowany został plac przed dworcem. Ułożona została tam nowa nawierzchnia, pojawiły się ławki, fontanna. Zamontowane zostały tam także nowoczesne, przeszkolone wiaty.
Reklama
Część drogowa RCK została udostępniona mieszkańcom pod koniec ubiegłego roku. Plac dworcowy na razie pozostaje jeszcze nieczynny, ze względu na konieczne poprawki, które miasto nakazało wykonawcy. - Poprawki, które zostały zlecone polegały m.in. na wyregulowaniu pantografów (urządzeń do ładowania autobusów elektrycznych), a także na drobnych pracach takich jak miejscowe uzupełnienie żywicy czy też poprawa oznakowania lub przełożenie kostki w kilku miejscach – wylicza Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Kolejnym elementem, który wstrzymuje otwarcie palcu dworcowego, jest brak regulaminu parkingu podziemnego. Ten ma zostać uchwalony podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Po uprawomocnieniu się uchwały zawierającej regulamin, poznamy termin uruchomienia parkingu. Będzie to najprawdopodobniej początek lutego.  

Koszt tych dwóch elementów Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, za które odpowiedzialne jest miasto, to ponad 50 mln zł.

Po stronie PKP S.A. pozostaje ostatni etap inwestycji, tj. modernizacja budynku dworca.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

44-latek prowadził auto mając 4 promile. Został zatrzymany na ul. Granicznej

RZESZÓW. Ponad 4 promile miał 44-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Reklama