Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Ponad 500 zgłoszeń w miejskiej aplikacji mobilnej

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz rozwiązuje „drobniejsze” problemy w mieście, dzięki zgłoszeniom od mieszkańców korzystających z aplikacji #RzeszowToMy. Z ponad 500 spraw, udało się już załatwić prawie 300.

Aplikacja #RzeszowToMy wystartowała we wrześniu br. Powstała po to, aby usprawnić kontakt między mieszkańcami, a urzędnikami. Umożliwia, m.in. zgłaszanie problemów występujących w mieście, takich jak np. usterki chodników, dziura w drodze, dzikie wysypisko śmieci czy uszkodzone oświetlenie.

Jak wynika z danych Urzędu Miasta Rzeszowa mieszkańcy coraz chętniej korzystają z aplikacji. - Do tej pory za jej pośrednictwem zgłosili już ponad pół tysiąca spraw, z których prawie 300 udało się załatwić – informuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Co zgłaszają mieszkańcy? Usterki chodników, ścieżek rowerowych, ulic, czy oświetlenia drogowego. Część zgłoszeń dotyczy także przystanków autobusowych, elektronicznych tablic informacyjnych, znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej, czy czystości na ulicach.

Wśród spraw załatwionych w ostatnim czasie jest między innymi montaż nowych zjazdów dla wózków na schodach w rejonie ulic Bieckiej i Baligrodzkiej. W tym rejonie po zgłoszeniu użytkownika aplikacji naprawiono także chodnik, a jego generalny remont zaplanowano na przyszły rok.

Drogowcy pracują także w rejonie ulicy Błogosławionej Karoliny, gdzie jeden z mieszkańców osiedla im. Franciszka Kotuli zgłosił uszkodzenie nawierzchni chodnika. Kostka została już zdemontowana i zostanie ułożona od nowa.
Reklama
- Takie z pozoru drobne sprawy mają dla mieszkańców duże znaczenie. Cieszę się, że dzięki aplikacji można je szybko do nas zgłosić, a miejskie służby mogą natychmiast zareagować. Taka jest idea miasta smart, mądrze korzystającego z nowoczesnych technologii i angażującego mieszkańców w rozwój i zarządzanie. Mądre miasta to te, które korzystają z wiedzy, doświadczenia swoich  mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta, służby miejskie mają trzy dni od daty zgłoszenia na ustalenie, kto konkretnie dany problem powinien rozwiązać, a potem w ciągu 10 dni do zgłaszającego musi wyjść informacja zwrotna, kto i jak się nim zajmie. Sprawy, które można załatwić natychmiast, są załatwiane od razu.

Aplikację #RzeszowToMY można pobrać bezpłatnie, zarówno dla użytkowników z systemem Android jak i IOS. Jest ona zintegrowana z internetowym kontem mieszkańca, które umożliwia zdalne załatwienie wybranych spraw urzędowych. - Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkaniec będzie miał dostęp do urzędu z każdego miejsca i o dowolnej porze – tłumaczy Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Obchody 100. rocznicy śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli 5 i 7 marca w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas obchodów „Orlęta” Związku Strzeleckiego oraz młodzież strzelecka złoży uroczyste przyrzeczenie.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ogrywa Jastrzębski Węgiel w trzech setach

RZESZÓW. Najlepszym zawodnikiem pojedynku wybrany został Jakub Jarosz.

Rzeszów

Nagroda Ministra Inwestycji i Rozwoju dla studenta PRz za najlepszą rozprawę doktorską

RZESZÓW. Zwycięska rozprawa doktorska dotyczyła technologii wzmacniania konstrukcji betonowych przy użyciu wstępnie naprężanych taśm kompozytowych.

Rzeszów

Głos rzeszowskiej kurii w sprawie odwołanego spektaklu

RZESZÓW. Poznaliśmy stanowisko Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie w sprawie spektaklu Pawła Passiniego #chybanieja.

Rzeszów

130 pożarów traw w ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu. Jeden z największych miał miejsce w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. 14 hektarów nieużytków spłonęło w Rzeszowie przy ul Beskidzkiej.

Rzeszów

Matysówka została 31 osiedlem Rzeszowa. Kolejnym Miłocin?

RZESZÓW. teraz czas na zatwierdzenie statutu osiedla oraz przeprowadzenie wyborów do rady osiedla.

Rzeszów

Studenci skorzystają z symulatora wirtualnej sceny zbrodni. W planach symulator ataku terrorystycznego

RZESZÓW. Program „Wirtualnej sceny zbrodni” obejmuje dwa oddzielne scenariusze.

Rzeszów

Pięć firm zainteresowanych poszerzeniem ścieżki pieszo-rowerowej nad Wisłokiem

RZESZÓW. Dwie z pięciu ofert mieszczą się w progu finansowym miasta.

Reklama