Rzeszów - Piątek, 04.04.2025
Reklama

Ponad 370 podcastów w trzeciej edycji konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 roku na COVID-19. Najlepsze podcasty wyłoni ponad 30 osobowe Jury, które 30 września ogłosi nominacje w 6 kategoriach.  Rozstrzygnięcie Konkursu zaplanowano 25 listopada w Rzeszowie.
 
Najwięcej, bo aż 118 podcastów zostało zgłoszonych do kategorii „lifestyle, kultura, hobby”. 77 Twórców, którzy rozpoczęli w ostatnich miesiąc nagrywanie podcastów zdecydowało się zgłosić do kategorii „debiut”. 65 produkcji zgłoszono w kategorii „polityka, społeczeństwo, gospodarka”, 52  podcasty to kategoria „ nauka, edukacja, technologie”, a 13  zgłoszeń znalazło się w kategorii „kryminał”.  Dodatkowo aż 46 zgłoszeń trafiło do specjalnej kategorii, w której nie ma nagród pieniężnych, „firma zlecająca bądź sponsorująca podcast”.
 
„Jako organizatorzy największego podcastowego konkursu w Polsce cieszymy się z tylu zgłoszeń, a zwłaszcza z tych w nowej kategorii – debiut.  To pokazuje jak w ostatnich miesiącach jeszcze bardziej przyśpieszył rozwój tego wciąż młodego rynku. Teraz przed Jury dwa miesiące słuchania produkcji audio i podejmowanie decyzji”. – zapowiada Tomasz Majka, jeden z inicjatorów oraz syn patrona Konkursu.
 
Reklama
W Międzynarodowym Dniu Podcastu, 30 września, Jury ogłosi po 3 nominacje w każdej kategorii oraz pulę nagród.  W poprzednich 2 edycjach dzięki partnerom i mecenasom do najlepszych Twórców trafiło łącznie 175 000 złotych.  Z końcem września rozpocznie się również 6 tygodniowe głosowanie publiczności na ulubiony Podcast ze wszystkich nominowanych przez Jury na stronie www.podcastroku.pl.
 
Rozstrzygnięcie trzeciej edycji konkursu Podcast Roku odbędzie się 25 listopada, w czasie Gali Finałowej w Centrum Kulturalno–Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie.
 
„Pracujemy już nad zaproszeniem najbardziej interesujących Twórców i gości do spotkań autorskich, debat i warsztatów otwartych dla publiczności. Kulminacyjnym momentem tego dnia będzie wręczenie nagród i wyróżnień. Pełną listę tych ostatnich poznamy tuż przed Galą, ale już teraz możemy zdradzić, że planujemy szczególnie docenić podcasty dotyczące Wschodu, ekologii oraz tych przygotowywanych przez młodych Twórców. ” – dodaje Sara Piskor, inicjatorka Konkursu.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Rzeszów

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Reklama