Rzeszów - Środa, 15.01.2025
Reklama

Politechnika Rzeszowska utworzyła specjalną grupę na Facebooku dla kandydatów na studia

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 1 lipca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 30 kierunków studiów na 7 wydziałach. Wśród nowości od października 2020 roku pojawią się: inżynieria farmaceutyczna, inżynieria środków transportu, geodezja i planowanie przestrzenne, transport oraz energetyka, a także 7 kierunków w języku angielskim.
 
Kierunki, cieszące się największą popularnością to: lotnictwo i kosmonautyka, logistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, informatyka, zarządzanie i architektura, a nawet finanse i rachunkowość. W odpowiedzi na zapotrzebowanie dynamicznie zmieniającego się rynku i przyszłych pracodawców, chcąc spełnić oczekiwania młodych ludzi, wydziały oferują cały wachlarz kierunków niszowych. Kompleksowa oferta dydaktyczna dostępna jest na stronie Uczelni w Systemie Internetowej Rekrutacji. Aby dokonać rejestracji na wybrany kierunek, należy wejść na stronę rekrutacja.prz.edu.pl.
 
Statystyki wskazują, że aktualnie zainteresowanie studiami na Politechnice Rzeszowskiej w niemal równym stopniu dotyczy kobiet i mężczyzn. Najwięcej kandydatów aspirujących na studia jest z województwa podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego.
 
Aby ułatwić wszystkim zainteresowanym kształceniem na Uczelni dostęp do informacji o procesie rekrutacji, w serwisie Facebook została uruchomiona grupa „Politechnika Rzeszowska – kandydaci na studia”. Za jej pośrednictwem przyszli studenci otrzymują odpowiedzi na wszelkie pytania oraz zapoznają się z ciekawostkami dotyczącymi Uczelni.  Celem podjętej inicjatywy jest nie tylko przedstawienie oferty dydaktycznej Politechniki Rzeszowskiej, ale ukazanie możliwości rozwoju w kołach naukowych i organizacjach studenckich, czy też w samorządzie studenckim. Na bieżąco są wyjaśniane wszelkie wątpliwości kandydatów począwszy od oferty kierunków studiów poprzez pomoc materialną, aż po porady dotyczące życia studenckiego. Link do grupy:
Reklama
https://www.facebook.com/groups/kandydaciPRz/.

Tradycyjnie trwa również akcja „Pokój dla Żaka” prowadzona przez Samorząd Studencki, która wspiera studentów w poszukiwaniu zakwaterowania. Akcja jest realizowana przede wszystkim z myślą o studentach pierwszego roku, by ułatwić im odnalezienie się w nowym miejscu.

W okresie wakacyjnym osoby wynajmujące pokoje lub mieszkania mogą nieodpłatnie umieścić swoje oferty w bazie przygotowanej przez Samorząd Studencki. Dostęp do bazy jest darmowy zarówno dla studentów, jak i kandydatów na studia.  
 
Źródło: informacja prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozpoczęły się prace przy odmuleniu rzeszowskiego zalewu. Najpierw przeniosą rośliny kotewki

RZESZÓW. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie informuje o rozpoczęciu prac w związku z odmuleniem zalewu w Rzeszowie

Rzeszów

Niematerialny skarb – strój rzeszowiaków, czyli rańtuch na głowie i łoktusza na ramiona

RZESZÓW. Początkowo stroje rzeszowiaków nosiły wiele znamion ubioru Lasowiaków, zamieszkujących obręb Puszczy Sandomierskiej.

Rzeszów

Aktywiści ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki protestowali przed Galerią Rzeszów

RZESZÓW. Protest odbył się w ramach trwającej od końca lipca kampanii Stowarzyszenia Otwarte Klatki skierowanej do Deni Cler Milano

Rzeszów

W Budziwoju powstaje centrum handlowe. Otwarcie na wiosnę [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Docelowo powierzchnia obiektu sięgnie 4 tys. m2.

Rzeszów

Za nieprawidłowe parkowanie w Rzeszowie wręczą "Krowę Miesiąca"

RZESZÓW. Społecznicy z inicjatywy „Święte Krowy Rzeszowskie” chcą, by za złe parkowanie kierowca otrzymał tzw. Krowę Miesiąca.

Rzeszów

Recydywista firmy Game Over Cycles idzie na sprzedaż. Cena: 1 mln dolarów

RZESZÓW. Polski producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles wystawiła na sprzedaż swój najbardziej znany motocykl - Recydywistę.

Rzeszów

Most łączący Rzeszów z Boguchwałą ma kosztować ponad 100 mln zł

RZESZÓW. Nie znana jest data realizacji, źródła finansowania oraz wkład własny poszczególnych stron.

Rzeszów

Niematerialny skarb - gwara, czyli rzeszowskie micyje słowne

RZESZÓW. O porannej sardze, micyjach rzeszowskiej kultury oraz o chabaziach w parkach.

Reklama