Rzeszów - Piątek, 22.11.2024
Reklama

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z Boeingiem

Dodano:

fot. Arkadiusz Surowiec (Politechnika Rzeszowska)
fot. Arkadiusz Surowiec (Politechnika Rzeszowska)
RZESZÓW. Rzeszowska uczelnia jest drugą w Polsce i jedną z dwudziestu na świecie, z którymi Boeing Company nawiązał współpracę. Umowę podpisali: Rektor Politechniki Rzeszowskiej, prof. Piotr Koszelnik oraz dyrektor zarządzająca Boeinga na Polskę i Ukrainę Honorata Hencel.

Współpraca będzie się opierać na rozwijaniu możliwości biznesowych i produktowych w firmie Boeing oraz na działalności naukowo-badawczej w zakresie nowych technologii związanych z potrzebami w produkcji lotniczej. W ramach współpracy studenci rzeszowskiej uczelni będą mogli odbywać rożnego rodzaju staże w firmie Boeing. Czterech stażystów po Politechnice Rzeszowskiej otrzymało już zatrudnienie w firmie.

Boeing Company to amerykański potentat na rynku produkcji samolotów i usług dla lotnictwa. Boeing mający siedzibę w Gdańsku otworzył biuro inżynieryjne oraz centrum dystrybucyjne części lotniczych w Rzeszowie, które jest drugim co do wielkości w Europie. Przenosi również do Polski część swojej działalności z Ukrainy.

Rektor rzeszowskiej uczelni podkreślił, że podpisana umowa jest niezwykle istotna dla rozwoju biznesowego firmy Boeing i potwierdza, że Politechnika Rzeszowska jest kluczowym partnerem w tym zakresie. Współpraca między uczelnią a Boeingiem jest długoletnia, a teraz zostaje rozszerzona: "Boeing buduje w Rzeszowie swoje centrum, będzie korzystał z doświadczeń naszych absolwentów, ale także naszych pracowników, którzy będą współpracować w zakresie badawczym. Będziemy drugą polską uczelnią i jedną z ponad 20 w portfolio Boeinga jako kluczowe uczelnie, jeżeli chodzi o rozwój biznesowy tej firmy. To kolejny dowód na to, że jako Dolina Lotnicza jesteśmy centrum przemysłu lotniczego w Polsce, a jako uczelnia współpracująca z Doliną Lotniczą jesteśmy jednym z kluczowych partnerów w tym zakresie. Politechnika Rzeszowska współpracuje z Boeingiem od wielu lat, ale odbywało się to poprzez biuro w Gdańsku. Teraz ten kontakt jest po prostu rozszerzony i bardziej intensywny." – powiedział prof. Piotr Koszelnik. Rektor dodał, że absolwenci mają bardzo dobre wykształcenie i są gotowi do pracy w amerykańskim koncernie.
Reklama
Honorata Hencel, dyrektor zarządzający Boeinga na Polskę i Ukrainę, mówiła, że celem współpracy jest zapewnienie absolwentom kontaktu z uczelnią oraz rozwijanie wspólnych potrzeb branży lotniczej. "Nasza współpraca na pewno będzie się opierać na kształceniu absolwentów uczelni dalej w możliwościach biznesowych i produktowych w naszej firmie oraz na wspólnej działalności naukowo-badawczej w kierunku nowej, wyższej technologii. Będziemy skupiać się na tym, aby absolwent, który wychodzi z Politechniki Rzeszowskiej tak naprawdę nie był tylko zasysany do świata biznesu i kariery, ale aby miał też dalej kontakt z uczelnią. To główna oś tej umowy." Dodała także, że tak, jak rozwija się technologia w przemyśle lotniczym i cały przemysł lotniczy tworzy mnóstwo wyzwań, ta współpraca będzie ewoluować, aby zaspokajać wspólne potrzeby branży.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Będą 90- i 180-dniowe bilety w komunikacji miejskiej?

RZESZÓW. W poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta.

Rzeszów

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powstanie Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu

RZESZÓW. Przetarg dotyczy opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski rozpocznie testy na zwierzętach. Centrum badań powstanie w ciągu 2 lat

RZESZÓW. Wartość projektu realizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski to 17 079 827,01 zł.

Rzeszów

Asseco Resovia rozegrała towarzyskie spotkanie dla WOŚP

RZESZÓW. W trakcie spotkania odbywała się zbiórka pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Dofinansowania dla niepełnosprawnych. Wystarczy zgłosić się do PCPR w Rzeszowie

RZESZÓW. W ramach programu „Aktywny Samorząd” można ubiegać się o dofinansowanie w ramach dwóch modułów.

Rzeszów

WSIiZ uruchomiła autorski program stypendialny

RZESZÓW. Program pn. „School of Leaders” (SoL), ma wyłonić najzdolniejszych i najbardziej aktywnych studentów i wspierać ich w procesie rozwoju.

Rzeszów

W 2018 roku kierowcy z Rzeszowa płacili najmniej za polisę OC

RZESZÓW. W 2018 r. średnia cena ubezpieczenia OC wyniosła 741 zł i była tym samym o 5% niższa niż w roku poprzednim.

Reklama