Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z Boeingiem

Dodano:

fot. Arkadiusz Surowiec (Politechnika Rzeszowska)
fot. Arkadiusz Surowiec (Politechnika Rzeszowska)
RZESZÓW. Rzeszowska uczelnia jest drugą w Polsce i jedną z dwudziestu na świecie, z którymi Boeing Company nawiązał współpracę. Umowę podpisali: Rektor Politechniki Rzeszowskiej, prof. Piotr Koszelnik oraz dyrektor zarządzająca Boeinga na Polskę i Ukrainę Honorata Hencel.

Współpraca będzie się opierać na rozwijaniu możliwości biznesowych i produktowych w firmie Boeing oraz na działalności naukowo-badawczej w zakresie nowych technologii związanych z potrzebami w produkcji lotniczej. W ramach współpracy studenci rzeszowskiej uczelni będą mogli odbywać rożnego rodzaju staże w firmie Boeing. Czterech stażystów po Politechnice Rzeszowskiej otrzymało już zatrudnienie w firmie.

Boeing Company to amerykański potentat na rynku produkcji samolotów i usług dla lotnictwa. Boeing mający siedzibę w Gdańsku otworzył biuro inżynieryjne oraz centrum dystrybucyjne części lotniczych w Rzeszowie, które jest drugim co do wielkości w Europie. Przenosi również do Polski część swojej działalności z Ukrainy.

Rektor rzeszowskiej uczelni podkreślił, że podpisana umowa jest niezwykle istotna dla rozwoju biznesowego firmy Boeing i potwierdza, że Politechnika Rzeszowska jest kluczowym partnerem w tym zakresie. Współpraca między uczelnią a Boeingiem jest długoletnia, a teraz zostaje rozszerzona: "Boeing buduje w Rzeszowie swoje centrum, będzie korzystał z doświadczeń naszych absolwentów, ale także naszych pracowników, którzy będą współpracować w zakresie badawczym. Będziemy drugą polską uczelnią i jedną z ponad 20 w portfolio Boeinga jako kluczowe uczelnie, jeżeli chodzi o rozwój biznesowy tej firmy. To kolejny dowód na to, że jako Dolina Lotnicza jesteśmy centrum przemysłu lotniczego w Polsce, a jako uczelnia współpracująca z Doliną Lotniczą jesteśmy jednym z kluczowych partnerów w tym zakresie. Politechnika Rzeszowska współpracuje z Boeingiem od wielu lat, ale odbywało się to poprzez biuro w Gdańsku. Teraz ten kontakt jest po prostu rozszerzony i bardziej intensywny." – powiedział prof. Piotr Koszelnik. Rektor dodał, że absolwenci mają bardzo dobre wykształcenie i są gotowi do pracy w amerykańskim koncernie.
Reklama
Honorata Hencel, dyrektor zarządzający Boeinga na Polskę i Ukrainę, mówiła, że celem współpracy jest zapewnienie absolwentom kontaktu z uczelnią oraz rozwijanie wspólnych potrzeb branży lotniczej. "Nasza współpraca na pewno będzie się opierać na kształceniu absolwentów uczelni dalej w możliwościach biznesowych i produktowych w naszej firmie oraz na wspólnej działalności naukowo-badawczej w kierunku nowej, wyższej technologii. Będziemy skupiać się na tym, aby absolwent, który wychodzi z Politechniki Rzeszowskiej tak naprawdę nie był tylko zasysany do świata biznesu i kariery, ale aby miał też dalej kontakt z uczelnią. To główna oś tej umowy." Dodała także, że tak, jak rozwija się technologia w przemyśle lotniczym i cały przemysł lotniczy tworzy mnóstwo wyzwań, ta współpraca będzie ewoluować, aby zaspokajać wspólne potrzeby branży.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzisiaj Asseco Resovia Rzeszów zagra o 7. miejsce w PlusLidze

RZESZÓW. W tym sezonie zespół z Rzeszowa już dwuktornie musiał uznac wyższość GKS-u.

Rzeszów

Nie cztery, a trzy skrzyżowania zmodernizuje Ratusz. Mają być gotowe do końca roku

RZESZÓW. Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę trzech dużych rzeszowskich skrzyżowań.

Rzeszów

Przy ul. Lubelskiej znikła część ścieżki rowerowej. Czy doszło do samowoli budowlanej?

RZESZÓW. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl skierowało w tej sprawie pismo do Miejskiego Zarządu Dróg z prośbą o wyjaśnienie sprawy.

Rzeszów

Już w sobotę „Godzina dla Ziemi WWF”. Urząd Miasta Rzeszowa dołącza do akcji

RZESZÓW. Znamy listę budynków, które będą uczestniczyć w akcji „Godzina dla Ziemi WWF”.

Rzeszów

Wzrośnie liczba lotów z Rzeszowa do Monachium. Pierwsze samoloty wystartują już 31 marca

RZESZÓW. Od 31 marca samoloty z Podkarpacia do stolicy Bawarii będą odlatywać o godzinie 06:15 i 13:20 każdego dnia.

Rzeszów

Do końca sierpnia powstanie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW. Inwestycja kosztować będzie Ratusz ok. 674 tys. zł.

Reklama