Rzeszów - Sobota, 30.11.2024
Reklama

Politechnika Rzeszowska i Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie nawiązują współpracę

Dodano:

fot. Beata Motyka, Politechnika Rzeszowska
fot. Beata Motyka, Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz porozumienie w sprawie patronatu honorowego.

Porozumienie podpisali wczoraj rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik oraz dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych Stanisław Sienko.

- Zależy nam na wykształceniu naszych absolwentów i chcemy, aby zasilali oni grono studentów Politechniki Rzeszowskiej i związali się na stałe z naszym miastem i regionem. Ta współpraca umożliwi uczniom lepszy rozwój, zdobycie nowej wiedzy i doświadczenia oraz kontakt z nauczycielami akademickimi – powiedział, zadowolony z nawiązania współpracy, dyrektor Sienko.

Zgodnie z porozumieniem Kadry Politechniki Rzeszowskiej i ZSE będą wymieniać doświadczenia podczas corocznych spotkań. Rzeszowska uczelnia zobowiązała się do przeprowadzania otwartych wykładów i prezentacji na terenie szkoły, umożliwienia nauczycielom udziału w niektórych konferencjach i seminariach, a także promowania wśród nauczycieli oferty studiów podyplomowych w zakresie dokształcania i doskonalenia zawodowego nauczycieli.
Reklama
Profil edukacyjny Zespołu Szkół Elektronicznych jest w dużej mierze zbieżny z kierunkami kształcenia Politechniki Rzeszowskiej. Chodzi głównie o klasy o profilach: technik automatyk, technik elektronik oraz technik informatyk. Uczniów tych kierunków Politechnika Rzeszowska obejmie patronatem honorowym. W jego ramach uczelnia obejmie szeroką opieką uczniów „klas politechnicznych”. Politechnika organizować będzie dla nich specjalne, dodatkowe zajęcia, a także umożliwi im udział w uczelnianych zajęciach oraz w pracach kół naukowych.

Porozumienie zakłada też utworzenie przez Zespół Szkół Elektronicznych oddziałów politechnicznych oraz przeprowadzenie w klasach patronackich zmian w programie nauczania, zgodnie z sugestiami uczelni.

Zespół Szkół Elektronicznych prowadzi także rozmowy z podkarpackimi przedsiębiorcami, zainteresowanymi zatrudnianiem absolwentów szkoły, a także przyznawaniem najzdolniejszym z nich stypendiów na dalsze kształcenie na Politechnice Rzeszowskiej.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Niematerialny skarb – strój rzeszowiaków, czyli rańtuch na głowie i łoktusza na ramiona

RZESZÓW. Początkowo stroje rzeszowiaków nosiły wiele znamion ubioru Lasowiaków, zamieszkujących obręb Puszczy Sandomierskiej.

Rzeszów

Aktywiści ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki protestowali przed Galerią Rzeszów

RZESZÓW. Protest odbył się w ramach trwającej od końca lipca kampanii Stowarzyszenia Otwarte Klatki skierowanej do Deni Cler Milano

Rzeszów

W Budziwoju powstaje centrum handlowe. Otwarcie na wiosnę [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Docelowo powierzchnia obiektu sięgnie 4 tys. m2.

Rzeszów

Za nieprawidłowe parkowanie w Rzeszowie wręczą "Krowę Miesiąca"

RZESZÓW. Społecznicy z inicjatywy „Święte Krowy Rzeszowskie” chcą, by za złe parkowanie kierowca otrzymał tzw. Krowę Miesiąca.

Rzeszów

Recydywista firmy Game Over Cycles idzie na sprzedaż. Cena: 1 mln dolarów

RZESZÓW. Polski producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles wystawiła na sprzedaż swój najbardziej znany motocykl - Recydywistę.

Rzeszów

Most łączący Rzeszów z Boguchwałą ma kosztować ponad 100 mln zł

RZESZÓW. Nie znana jest data realizacji, źródła finansowania oraz wkład własny poszczególnych stron.

Rzeszów

Niematerialny skarb - gwara, czyli rzeszowskie micyje słowne

RZESZÓW. O porannej sardze, micyjach rzeszowskiej kultury oraz o chabaziach w parkach.

Rzeszów

Burze z gradem w Rzeszowie. Jest ostrzeżenie meteorologiczne

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada na terenie Rzeszowa wystąpienie burz.

Reklama