Rzeszów - Czwartek, 10.04.2025
Reklama

Politechnika Rzeszowska i WSIiZ zajmą się wdrażaniem systemów teleinformatycznych i e-usług

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
RZESZÓW. 10 października 2019 r. odbyło się podpisanie porozumienia pomiędzy Samorządem Województwa Podkarpackiego a Politechniką Rzeszowską i Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Porozumienie określa warunki współpracy pomiędzy stronami  w zakresie  wdrażania systemów teleinformatycznych i e-usług.

Ze strony Politechniki Rzeszowskiej dokument podpisał Rektor prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski. Zarząd Województwa reprezentowali Wicemarszałek Województwa Piotr Pilch i Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek. Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie reprezentował Rektor uczelni  dr  Wergiliusz Gołąbek.

„To porozumienie o współpracy pomiędzy uczelniami a województwem jest bardzo ważne, gdyż potrzebujemy tego wsparcia, szczególnie przy realizacji projektów zaawansowanych technologicznie, a zwłaszcza w branży informatycznej” - podkreślał członek zarządu Stanisław Kruczek.  

Podpisanie porozumienia ma na celu pełne wykorzystanie posiadanych możliwości  i doświadczenia obu stron, które pozwoli na optymalne współdziałanie ośrodków nauki i administracji publicznej w zakresie wdrażania systemów teleinformatycznych. Obie uczelnie będące stronami porozumienia dysponują potencjałem niezbędnym do poszukiwania i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zakresie działalności projektowej, naukowo-badawczej i dydaktycznej w dziedzinie budowy systemów informatycznych i e-usług.
Reklama
„Porozumienie jest ważne dla obu stron. Powoduje, że gdyby pojawiały się jakiekolwiek problemy w trakcie analiz czy programowania nowych projektów, służymy swoją pomocą, swoimi ekspertami, dorobkiem. Widzimy otwartość urzędu marszałkowskiego na współpracę w obrzarze informatyki i to nas cieszy, gdyż jest to ważna przestrzeń, od której nikt nie ucieknie” - powiedział po podpisaniu dokumentów rektor WSIiZ Wergiliusz Gołąbek.

Samorząd Województwa Podkarpackiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, oś priorytetowa  II Cyfrowe Podkarpacie, realizuje kilka dużych projektów teleinformatycznych. Są to między innymi Podkarpacki System Informacji Przestrzennej, Podkarpacki System Informacji Medycznej – faza II oraz Podkarpacki System e-Administracji Publicznej-2. Celem tych projektów jest wyższa jakość i rozszerzony zakres usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

44-latek prowadził auto mając 4 promile. Został zatrzymany na ul. Granicznej

RZESZÓW. Ponad 4 promile miał 44-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Reklama