Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej. Ruszył przetarg na opracowanie PFU

Dodano:

Mapa: UM Rzeszowa
Mapa: UM Rzeszowa
RZESZÓW. Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej będzie miało ok. 6,5 km długości. Częścią tego zadania będzie budowa ponad 300 metrowego wiaduktu. Pierwszym krokiem jest opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego tej inwestycji.

Przetarg na wybór firmy, która podejmie się tego zadania został już ogłoszony. Otwarcie ofert zostało zaplanowane na 17 lipca. Latem tego roku wykonawca ma zostać wybrany. Na przygotowanie dokumentu będzie miał osiem miesięcy od daty podpisania umowy. Jako, że przyszła droga będzie przebiegać zarówno po terenie Rzeszowa jak też i poza jego granicami Program Funkcjonalno-Użytkowy zostanie sfinansowany z pieniędzy z budżetu miasta i z budżetu województwa podkarpackiego.

Czym jest PFU? Jest to dokument, który w sposób szczegółowy opisuje przyszłą inwestycję wraz z jej kosztami. Program będzie podstawą do realizacji inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
Przyszłe połączenie drogowe ulic Warszawskiej i Krakowskiej ma mieć ok. 6,5 km długości i po dwa pasy w każdym z kierunków. Jego częścią ma być wiadukt drogowy nad ulicą Warszawską oraz linią kolejową nr 71 Ocice – Rzeszów i linią kolejową nr 91 Kraków – Medyka. Długość przyszłej drogi na terenie Rzeszowa to ok. 5,4 km a na terenie gminy Świlcza 1,1 km. Częścią przyszłej inwestycji będzie budowa chodników, ścieżek rowerowych, skrzyżowań, zatok autobusowych, oświetlenia, odwodnienia.
Reklama
Początkowym elementem drogi będzie wiadukt nad ul. Warszawską. Dalej trasa zostanie poprowadzona w kierunku zachodnim, do terenów strefy przemysłowej Dworzysko i następnie skręci w kierunku południowym i dojdzie do ul. Krakowskiej.

- Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej będzie ważnym elementem układu komunikacyjnego miasta. Będzie to trzeci i ostatni element trasy północnej miasta. Ponadto dzięki tej drodze lepiej skomunikowana zostanie strefa przemysłowa Dworzysko – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczęło się łatanie dziur po zimie

RZESZÓW. W związku ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi, w Rzeszowie rozpoczęła się już naprawa dróg po sezonie zimowym. Wykonawcą prac jest firma Eurovia.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. 19 lutego rozpocznie się rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie w semestrze letnim 2024. Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Rzeszów

"Trzeźwy poranek". Weekendowa akcja policji na terenie Rzeszowa i powiatu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci ujawnili 13 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko, pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Rekordzista miał ponad 3 promile.

Rzeszów

Protest rolników. Utrudnienia w Rzeszowie i na drogach Podkarpacia

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek, 9 lutego odbędzie się wielki protest rolników w całym kraju organizowany przez NSZZ RI „Solidarność”. W związku z tym w stolicy Podkarpacia jak i na drogach całego...

Rzeszów

Latem znów polecimy z Jasionki prosto do Gdańska

RZESZÓW/JASIONKA. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku Polskie Linie Lotnicze LOT do letniej siatki połączeń dodały bezpośrednie połączenie z Jasionki do Gdańska.

Rzeszów

Co słychać na budowie nowej drogi na osiedlu Kotuli?

RZESZÓW. Jesienią ma być gotowa droga, która połączy ulice Wołyńską i Słoneczny Stok. Zadanie o wartości ponad 14,5 mln zł realizuje firma Strabag.

Rzeszów

Budowa hali I LO idzie zgodnie z planem. Kończy się montaż szklanych fasad

RZESZÓW. Nowy budynek jest już w stanie surowym zamkniętym.

Rzeszów

Najlepszy styczeń w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW / JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył w pierwszym miesiącu nowego roku prawie 62 tysiące pasażerów. To wynik 7 procent lepszy od ubiegłorocznego, dotąd rekordowego.

Reklama