Rzeszów - Wtorek, 19.11.2024
Reklama

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR szybciej niż planowano?

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego UR idą pełną parą. Nie wykluczone, że obiekt zostanie oddany do użytku dużo wcześniej niż pierwotnie zakładano. „Istnieje szansa na przyspieszenie o I kwartał w stosunku do terminu zawartego w umowie w celu zakończenia inwestycji .” - informuje Barbara Oskroba, Kanclerz Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na terenie kampusu Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Cichej trwa budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Firma specjalistyczna wykonuje obecnie roboty związane z infrastrukturą lekkoatletyczną.

„Trwają prace kontynuujące wykonanie nawierzchni sportowej w całym obiekcie o powierzchni łącznej 4800 mkw. Aktualnie na bieżąco trwają uzgodnienia odnośnie wyposażenia areny lekkoatletycznej. Kontynuowane są prace przy zagospodarowaniu terenu. W pozostałych pomieszczeniach obiektu sportowego wykonywane są prace wykończeniowe: okładziny ścian, posadzki, przeszklenia laboratoriów. – wylicza Barbara Oskroba, Kanclerz UR.

Inwestycja, zgodnie z umową, ma być oddana do użytku w październiku 2021 roku, jednak wszystko wskazuje na to, że uda się ją zrealizować dużo wcześniej.

„Jest ambitny plan zakończenia prac w I kwartale 2021 łącznie z uzyskaniem zezwoleń PZLA do treningów i zawodów sportowych oraz zakończenie odbiorów formalnych do użytkowania obiektu sportowego.” - informuje Barbara Oskroba.

W ramach inwestycji powstaje wielozadaniowa profesjonalna hala, na której znajdzie się 200-metrowa bieżnia okrężna (6 torów), 60-metrowa bieżna prosta (8 torów), rozbieg do skoku o tyczce, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem, dwie mobilne skocznie do skoku wzwyż, 80-metrowa bieżnia rozgrzewkowa oraz widownia zdolna pomieścić 300 osób.
W nowym obiekcie, oprócz hali sportowej z pełnym wyposażeniem znajdą się również laboratoria:  Biomechaniki Ruchu Sportowca oraz Fizjologii i Biochemii Wysiłku Fizycznego , jak również gabinet masażu i odnowy biologicznej.
Reklama

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne wykorzystując potencjał naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, stworzy nowe możliwości szkoleniowe w zakresie lekkoatletycznych dyscyplin sportowych, zapewni możliwość rozgrywania zawodów krajowych oraz międzynarodowych.

Centrum będzie wykorzystywane także do celów treningowych, integrując wszystkie lekkoatletyczne sekcje Podkarpacia i Regionu Karpackiego oraz będzie otwarte dla społeczności lokalnej.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków sportowo-badawczych w Europie.

Wartość inwestycji to ponad 51 mln zł. Większość środków pochodzi z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki (Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej) oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (ponad 48 mln zł).

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

RZESZÓW. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe.

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Rzeszów

Nowy kierunek w ofercie lotów czarterowych z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. 29 czerwca br. z portu lotniczego w Jasionce wystartuje samolot Airbus A320 w inauguracyjnym rejsie do tureckiego Bodrum.

Rzeszów

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

RZESZÓW. Zgodnie ze stanem na dzień 14 czerwca br. cztery grupy krwi wymagają pilnego uzupełnienia.

Rzeszów

II Triathlon Rzeszów już w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W niedziele w Rzeszowie odbędzie się II Triathlon Rzeszów oraz wręczenie Sztandaru.

Rzeszów

18 i 19 czerwca przeprowadzą w Rzeszowie odkomarzanie

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia przeznaczona do dezynsekcji wynosi 108,78 ha.

Rzeszów

List otwarty do prezydenta Rzeszowa w kwestii zamiany biletów jednoprzejazdowych na czasowe

RZESZÓW. Zmiany dotyczą również elektronicznej portmonetki zapisanej w Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Reklama