Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

Dodano:

fot. Emilia Pająk / Archiwum RESinet.pl
fot. Emilia Pająk / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W sobotę, 24 września w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Cieplińskiego odbędzie się piknik ekologiczny pod hasłem „Rzeszów bez plastiku”. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Wydarzenie odbędzie się w rejonie ul. Pułaskiego i ROSiRu w godzinach 10:00 – 17:00. Podczas happeningu mieszkańcy dowiedzą się jak nie marnować żywności, jak kompostować odpady biodegradowalne oraz jak prawidłowo segregować śmieci. Będą mogli samodzielnie wykonać i zabrać ze sobą domową chemię i kosmetyki, oraz ekologiczne świece. Ponadto zaplanowano warsztaty szycia worków na warzywa i owoce, które będzie można ze sobą zabrać. Uczestnicy wydarzenia pomogą stworzyć obraz z nakrętek. Organizatorzy przygotowali m.in. konkursy zgniatania butelek czy segregowania odpadów. Podczas happeningu będzie można sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną wypełniając testy wiedzy. Za wszystkie aktywności mieszkańców przewidziane są atrakcyjne nagrody, a także słowniki segregacji, torby „paryżanki” i mydełka ekologiczne.
Reklama
W trakcie happeningu na telebimie wyświetlany będzie film relacjonujący tworzenie przez uczniów rzeszowskich szkół „żywego” napisu „RZESZÓW BEZ PLASTIKU”. Wydarzenie zwieńczy występ grupy teatralnej z ekologicznym spektaklem dla dzieci. Ponadto planowane są stoiska z gastronomią, z rękodziełem i ceramiką. Dodatkowo w godzinach 12:00 – 17:00 odbędzie się mobilna zbiórka odpadów niebezpiecznych, w ramach której mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie oddać niebezpieczne odpady.  m.in.: świetlówki, zużyte baterie, środki ochrony roślin, opakowania po środkach ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po rozpuszczalnikach, farbach, lakierach, kwasy i alkalia, środki chemiczne typu domowego, leki przeterminowane, pochodzące z gospodarstw domowych zużyte igły i strzykawki, termometry, odpady zawierające rtęć, żarówki energooszczędne. Odpady muszą jednak pochodzić z gospodarstw domowych.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Środki z Ministerstwa na remont hali Podpromie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. Termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego wyznaczono do 2021 roku.

Rzeszów

Ostatnie dni rejestracji do konkursu "web.Master podkarpacki"

Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.

Rzeszów

XI Targi Pracy WorkExpo

RZESZÓW. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca w G2A ARENA.

Rzeszów

Pijany kierowca tira z Rzeszowa stracił panowanie nad pojazdem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Łężyny.

Rzeszów

Kolejny krok do utworzenia Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Postępowanie na generalnego wykonawcę obiektu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zostanie ogłoszone w tym kwartale.

Rzeszów

Od 1 marca zmieni się rozkład jazdy 7 linii autobusowych

RZESZÓW. Zmiany związane są z wydłużeniem czasu przejazdów. 

Rzeszów

Fundacja "Potrafię Pomóc" otwiera swój oddział w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie odbędzie się 28 lutego o godz. 10:00 przy ul. Piłsudskiego 9.

Rzeszów

Wydział Biotechnologii UR publikuje komunikaty dla alergików

RZESZÓW. Komunikaty dla alergików wraz z prognozą zagrożenia alergennym pyłkiem będą pojawiały się na stronie co tydzień.

Reklama