Rzeszów - Środa, 05.02.2025
Reklama

Nowy park kieszonkowy w Rzeszowie na ukończeniu [ZDJĘCIA]

Dodano: /

Park kieszonkowy na os. Nowe Miasto / Zdjęcia z początlu stycznia 2025 r. / fot. RESinet.pl
Park kieszonkowy na os. Nowe Miasto / Zdjęcia z początlu stycznia 2025 r. / fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie parku kieszonkowego na osiedlu Nowe Miasto. Jak słyszymy w ratuszu, pozostał jeszcze montaż dużego urządzenia zabawowego, które zostało zamówione za granicą.

Nowy park kieszonkowy powstaje na działkach znajdujących się w sąsiedztwie miejskiego placu zabaw i centrum handlowego Millenium Hall. Zajmie powierzchnię około 32 arów.

Ogród podzielony został na dwie strefy. Po zachodniej stronie powstaje strefa zieleni niskiej, w której znajdzie się ogród deszczowy i łąka kwietna. We wschodniej części ogrodu znajdzie się przestrzeń z urządzeniami i małą architekturą, wyposażona m.in. ławki, hamaki, leżaki, domki wiklinowe i dla owadów, stoły do szachów, duże urządzenie zabawowe oraz elementy wodne.

Strefy będą połączone ciągiem pieszym o naturalnym charakterze.

Na terenie parku pojawi się również sporo zieleni – ponad 5 tys. roślin, w tym ponad 50 drzew. Teren ogrodu będzie oświetlony.

Wykonawcą inwestycji jest firma PARK-M Poland ze Starego Sącza. Jej koszt to ponad 3,1 mln zł. Prace są juz na ukończeniu. Pozostał jeszcze montaż dużego urządzenia zabawowego, które zostało zamówione za granicą.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Słocińskiej w Rzeszowie. Samochód potrącił dwie dziewczynki

RZESZÓW. 7 i 10-latka zostały dziś rano potrącone przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Słocińskiej. Z obrażeniami trafiły do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

"Różowe skrzyneczki" w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

RZESZÓW. WSIiZ włączyła się w akcję fundacji „Różowa skrzyneczka”, która walczy z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W toaletach na terenie uczelni pojawiły się skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Rzeszów

Oto 10 kluczowych inwestycji, które mają powstać w Rzeszowie w najbliższych latach

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, aquapark, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Wisłokostrada - to tylko część ważnych inwestycji, które miasto planuje zrealizować w Rzeszowie w ciągu najbliższych lat.

Rzeszów

Wyjątkowa ławeczka Łukasiewicza przed Urzędem Marszałkowskim

​RZESZÓW. Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy al. Cieplińskiego stanęła wyjątkowa ławka upamiętniająca Ignacego Łukasiewicza. - Ławeczka ma nie tylko upamiętniać tę wybitną postać, ale ma też mieć wymiar edukacyjny, zwłaszcza dla młodych...

Rzeszów

10 największych i najważniejszych inwestycji w 2022 roku w Rzeszowie wg ratusza

RZESZÓW. Po tzw. „małych” inwestycjach, przyszedł czas na te duże. Ratusz przedstawił listę 10 największych i najważniejszych „dużych” inwestycji minionego roku.

Rzeszów

Program in vitro w Rzeszowie - konkurs rozstrzygnięty

RZESZÓW. Wybrana została oferta firmy PARENS. Program będzie trwał od 9 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2025 r.

Rzeszów

Zwłoki mężczyzny w rzece w Rzeszowie. Policja ustala przyczyny śmierci mężczyzny

RZESZÓW. Ciało 38-letniego mieszkańca Rzeszowa znaleziono w rzece przy ul. Kalinowej na osiedlu Bzianka. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny.

Reklama