Rzeszów - Środa, 12.03.2025
Reklama

Nowy kierunek czarterowy z Jasionki. Od czerwca polecimy do Monastyru

Dodano: /

fot. RESinet.pl / Pixabay
fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka ogłosił kolejny, tegoroczny letni kierunek czarterowy. Od czerwca będzie można polecieć do tunezyjskiego Monastyru. To już 18. kierunek wakacyjny, w tym trzeci do Tunezji (po Enfidhi i Djerbie) dokąd będą mogli się udać latem klienci biur podróży.

Loty do Monastyru będą odbywały się raz w tygodniu, w poniedziałki, począwszy od 2 czerwca 2025 r. Połączenia czarterowe - wykonywane na zlecenie biur podróży Join Up! oraz Prima Holiday - realizowane będą przez tunezyjskie linie lotnicze Nouvelair. Trasę obsługiwać będą samoloty typu Airbus A320. Warto dodać, że na to tunezyjskie lotnisko latano już z Jasionki w 2014 roku.

Monastyr to miasto portowe znajdujące się w środkowej części wschodniego wybrzeża Tunezji. Położenie nad Morzem Śródziemnym sprawia, że jest popularnym celem turystycznym dla miłośników plażowania. Różnorodność hoteli o różnym standardzie sprawia, że każdy może znaleźć ofertę dopasowaną do swoich wymagań i możliwości finansowych.

Reklama

Najważniejsze zabytki miasta to Ribat (twierdza z VIII wieku), Medyna (urokliwa starówka miasta), czy Mausoleum Habiba Bourguiby - miejsce pochówku pierwszego prezydenta Tunezji. Miłośnicy lokalnej kuchni na pewno spróbują couscousy (tradycyjnej potrawy z semoliny), brika (smażonego w cieście dania z nadzieniem z jajka, tuńczyka i kaparów), harissy (ostrej pasty z papryki i czosnku), albo baklawy lub innych słodkości przygotowywanych na bazie miodu, orzechów i ciasta filo.

Lato 2025: 18 kierunków czarterowych do 9 krajów

Łącznie w sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska dostępnych będzie 18 kierunków czarterowych w 9 krajach. W sumie oferowanych będzie prawie 50 rotacji tygodniowo. Nowością w siatce jest marokański Agadir, po przerwie - poza Monastyrem - wracają jeszcze połączenia na wyspy Djerba w Tunezji i Korfu w Grecji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Rzeszowa do Tunezji. Nowy kierunek czarterowy

Rzeszów. Nowe połączenie rusza 11 czerwca.

Rzeszów

Trwa kompletowanie dokumentacji przed rozpoczęciem budowy mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Projekt zakłada budowę mostu oraz sieci połączeń drogowych.

Rzeszów

W lutym rozpoczną się konsultacje ws. zmiany granic

RZESZÓW. Konsultacje będą trwały do 21 lutego 2020 r.

Rzeszów

Sprawą nastolatków, którzy strzelali do księży, zajmie się Sąd Rodzinny

RZESZÓW. Zatrzymano  dwóch nastolatków, którzy w ubiegłym tygodniu strzelali do księży podczas wizyty duszpasterskiej. 

Rzeszów

Będzie protest przeciwko budowie wieżowca przy ul. Podwisłocze. Organizatorem jest rada osiedla

RZESZÓW. Protest przeciwko rozpoczęciu inwestycji odbędzie się 1 lutego br. 

Rzeszów

Mieszkańcy przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową

RZESZÓW. Aktualnie pod petycją podpisało się 295 osób.

Rzeszów

Zmarł były wiceprezydent Rzeszowa. Miał 69 lat

RZESZÓW. Ratusz o śmierci Franciszka Kosiorowskiego, byłego wiceprezydenta Rzeszowa, został poinformowany w niedziele.

Rzeszów

Porażka Resovii w 17. kolejce PlusLigi

RZESZÓW. Sety: 20:25, 20:25, 13:25

Reklama