Rzeszów - Wtorek, 04.02.2025
Reklama

Najlepszy rok w historii lotniska w Jasionce. Obsłużono ponad 1,1 mln pasażerów

Dodano: /

fot. RESinet.pl / Pixabay
fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dołączył do grona „milionerów”, czyli lotnisk obsługujących ponad milion pasażerów rocznie. W 2024 roku obsłużono dokładnie 1 145 257 osób. To najlepszy wynik w historii portu.

W 2024 roku podrzeszowskie lotnisko oferowało loty na 31 kierunkach, do 16 krajów. Największym zainteresowaniem pasażerów cieszyły się: Warszawa, Londyn i Monachium (w połączeniach regularnych) oraz Antalia, Sharm El Sheikh i Heraklion (w czarterach).

Jeśli chodzi o przewoźników, największą liczbę osób przewiózł Ryanair (prawie 339 tys.), który operował aż na 9 kierunkach. Dużym sukcesem może pochwalić się również Lufthansa, która zanotowała największy wzrost, aż o 155 proc. Niemiecki przewoźnik od kwietnia podwoił liczbę lotów do Monachium i przejął sporą część przesiadek na połączenia transatlantyckie.

W minionym roku rekordową frekwencję zanotowano również w lotach czarterowych, które obejmowały 16 kierunków do 8 krajów. Liczba pasażerów wzrosła o 33 procent, do poziomu 302 tys. osób.

W 2024 roku w ofercie podrzeszowskiego lotniska pojawiły się cztery nowe kierunki: hiszpańskie Alicante i Majorka, łotewska Ryga (jednocześnie był to debiut Air Baltic) oraz turecki Izmir.

Reklama

Jak zapowiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów, w najbliższych latach lotnisko zamierza bić kolejne rekordy.

– Rekordy są po to, żeby je wyśrubować. Nie spoczywamy na laurach i drugi rok z rzędu znaleźliśmy się w gronie „milionerów”, czyli lotnisk obsługujących ponad milion pasażerów rocznie. Będziemy dążyć do tego, by w kolejnych latach swój wynik poprawiać. Dlatego intensywnie pracujemy nie tylko nad rozwojem siatki połączeń, ale też kolejnymi inwestycjami ułatwiającymi i umilającymi czas oczekiwania na naszym lotnisku oraz poprawiającymi bezpieczeństwo pasażerów i obsługi samolotów – mówi Adam Hamryszczak.

W roku 2025 oferta podrzeszowskiego lotniska ma być jeszcze lepsza (w czarterach sprzedaje się już 17 kierunków), a wśród inwestycji na pierwszy plan wysuwa się modernizacja drogi startowej przy wschodnim progu i budowa drugiej części równoległej drogi kołowania, co jednak nie wpłynie na funkcjonowanie lotniska.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Szalik dla WOŚP". W akcję włączyli się wolontariusze 50+ z Rzeszowa

RZESZÓW. Wolontariusze Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie włączyli się w akcję „Szalik dla WOŚP”.   

Rzeszów

2 mln zł na budowę pierwszego odcinka nowej drogi na północy Rzeszowa

RZESZÓW. Droga, która połączy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ul. Lwowską będzie dużą i ważną inwestycją. W przyszłości odciąży ul. Lwowską i lepiej skomunikuje szybko rozwijające się tereny osiedli Pobitno...

Rzeszów

Nowa sygnalizacja świetlna przy szkole na os. Przybyszówka

RZESZÓW. Projekt sygnalizacji, zakup i montaż urządzeń oraz połączenie ich z Centrum Systemu Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym kosztowały 295 tys. zł.

Rzeszów

Urząd Marszałkowski przechodzi na pracę zdalną

RZESZÓW. Od wtorku zmieniają się zasady przyjmowania mieszkańców, którzy chcą załatwić swoje sprawy w urzędzie.

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie: Koncerty, premiera hymnu i szereg atrakcji

RZESZÓW. W Rzeszowie zaplanowano szereg atrakcji, w tym koncerty, warsztaty oraz pokazy.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie ponad kilometrowa pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na realizację nowego odcinka ścieżki biegowej na Bulwarach. Zostanie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra.

Rzeszów

Zmiany w pracy Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Od poniedziałku 24 stycznia do końca lutego br. Urząd Miasta Rzeszowa i jednostki organizacyjne miasta częściowo będą pracować zdalnie.

Rzeszów

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Litewskiej już otwarty

RZESZÓW. Ośrodek powstał dla osób z otępieniami, w tym z chorobą Alzheimera.

Reklama