Rzeszów - Niedziela, 23.02.2025
Reklama

Na os. Staromieście powstaje nowa strefa wypoczynku i rekreacji [ZDJĘCIA]

Dodano: /

RZESZÓW. Zielona przestrzeń przeznaczona do wypoczynku i rekreacji powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej, w sąsiedztwie filii RDK. Będzie miała ok. 25 arów powierzchni. Mieszkańcy skorzystają z niej jeszcze w lecie tego roku.

Umowę na realizację inwestycji podpisano w kwietniu br. Wkrótce potem rozpoczęły się prace. Przygotowywane są już m.in. alejki, urządzony został już ogród deszczowy. Rozpoczął się także montaż urządzeń zabawowych. Niedługo ruszą nasadzenia zieleni.

Teren będzie podzielony na różne strefy - m.in.: plac zabaw, strefa rekreacji, łąka kwietna, rabata ziołowa, strefa relaksu.

Plac zabaw, który znajdzie się w centralnej części terenu, będzie wyposażony w różnego rodzaju urządzenia zabawowe, w tym m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, urządzenia linowe, urządzenie sprawnościowe oraz duży statek. Urządzenia mają być osłonięte żaglami zacieniającymi. Nawierzchnia placu zabaw ma być wykonana ze zrębków drewnianych.

Reklama

W zachodniej części terenu powstanie strefa relaksu. Na jej wyposażeniu znajdą się m.in. parklety. W jej w sąsiedztwie będzie wysoka zieleń.

Na całym terenie inwestycji, a w szczególności w południowej części, powstaną rabaty, na których będą rosły specjalnie wyselekcjonowane gatunki ziół. W sąsiedztwie rabat znajdą się ławki oraz leżaki. Częścią strefy będzie edukacyjna łąka kwietna, wyposażona w domki dla owadów.

Inwestycję o wartości 1,637 mln zł zrealizuje firma Arko z Dzikowca. Zadanie jest realizowane z pieniędzy z budżetu państwa. Będzie gotowe latem tego roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Rzeszów

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami. Pierwsze z nich odbędzie z przedstawicielami osiedli: Dąbrowskiego, Piastów i Grota Roweckiego.

Rzeszów

Tak będzie wyglądało Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Ratusz udostępnił wizualizacje nowego stadionu, który powstanie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Stadion na os. Budziwój w przebudowie. Są już fundamenty nowego budynku klubowego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa modernizacja stadionu Grunwald Budziwój. Ratusz zapewnia, że prace idą w dobrym tempie. - Gotowe są już m.in. fundamenty nowego budynku klubowego, rozpoczęło się murowanie ścian – informuje Artur Gernand z...

Reklama