Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Na moście Narutowicza będzie kładka kompozytowa dla rowerzystów

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto planuje budowę trzech kładek kompozytowych dla rowerzystów. Pierwsza z nich powstanie przy moście Narutowicza. Marek Ustrobiński: „Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem”.

Po pierwsze bo ładna pogoda, po drugie bo przy moście Narutowicza w Rzeszowie powstanie kładka rowerowa, oto dwa główne powody zwołania konferencji prasowej przy ww. moście, organizowanej przez Rozwój Rzeszowa, Rzeszów Smart City oraz Stowarzyszenie Rowery.Rzeszów.pl. Śmiało możemy również dodać kolejny powód, chodzi o wypożyczalnie rowerów miejskich, skuterów oraz hulajnóg, która ruszy 1 maja.

„Przy tęczowym moście zostanie wybudowana kładka kompozytowa, która usprawni komunikacje rowerową. Brakowało na tym moście dróg rowerowych i rowerzyści zgłaszali potrzebę, żeby wybudować taką kładkę więc w tym roku zostanie ogłoszony przetarg i w najbliższym czasie ta kładka zostanie wybudowana” – informuje radny miasta Daniel Kunysz, prezes Stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl

Na konferencji prasowej obecny był również wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński, który informował m.in. że nie na wszystkich rzeszowskich mostach możliwa jest budowa ścieżek rowerowych, przez co idealnym rozwiązaniem wydaje się być stworzenie kładek kompozytowych.
Reklama
„Od dwóch lat pracowaliśmy nad rozwiązaniem umożliwiającym poszerzenie tych mostów, które nie mają ścieżek rowerowych, tak aby te ścieżki się tam pojawiły. Są stosowne projekty wykonane. Chcemy aby most kolorowy niedługo posiadał kładkę rowerową w swoim przekroju drogowym. Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem” – wyjaśniał Marek Ustrobiński.

Wiemy również, że nie będzie to jedyna kładka tego typu jaka powstanie w mieście i planowana jest też budowa tego typu przeprawy drogowej na moście przy ul. Lwowskiej oraz na Zaporze. Warto również dodać, że kładka planowana przy ul. Wierzbowej będzie dwustronna.

„One są kompozytowe, żeby były lekkie, aby nie dociążały niepotrzebnie konstrukcji, a równocześnie są bardzo funkcjonalne i łatwe do zastosowanie, choć nie jest to tanie rozwiązanie” – dodaje Ustrobiński.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Środki z Ministerstwa na remont hali Podpromie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. Termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego wyznaczono do 2021 roku.

Rzeszów

Ostatnie dni rejestracji do konkursu "web.Master podkarpacki"

Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.

Rzeszów

XI Targi Pracy WorkExpo

RZESZÓW. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca w G2A ARENA.

Rzeszów

Pijany kierowca tira z Rzeszowa stracił panowanie nad pojazdem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Łężyny.

Rzeszów

Kolejny krok do utworzenia Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Postępowanie na generalnego wykonawcę obiektu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zostanie ogłoszone w tym kwartale.

Rzeszów

Od 1 marca zmieni się rozkład jazdy 7 linii autobusowych

RZESZÓW. Zmiany związane są z wydłużeniem czasu przejazdów. 

Rzeszów

Fundacja "Potrafię Pomóc" otwiera swój oddział w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie odbędzie się 28 lutego o godz. 10:00 przy ul. Piłsudskiego 9.

Rzeszów

Wydział Biotechnologii UR publikuje komunikaty dla alergików

RZESZÓW. Komunikaty dla alergików wraz z prognozą zagrożenia alergennym pyłkiem będą pojawiały się na stronie co tydzień.

Reklama